Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Najlepsze nabożeństwo do Niepokalanej, to nie odmawianie wielu pacierzy, ale prosty stosunek dziecka do Matki.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Historia drużyny
9 Siedlecka Drużyna Harcerska SDH Dęby została założona w 1992r. Jej pierwszym drużynowym był Jarosław Świerczewski. Początkowo, działając przy Szkole Podstawowej nr 11 drużyna nosiła nazwę DĄB.
W umundurowaniu pierwszych harcerzy 9 SDH znalazła się jasno zielona chusta z żółtą obwódką. Specjalizacją drużyny była „Ekologia”, następca druha Jarosława reaktywował drużynę w roku 1997 po dwóch latach braku aktywności.
Druh Mariusz Goś zapoczątkował nową erę drużyny, która nieprzerwanie trwa do dziś. Po roku drużynę przejął druh Wojciech Łubiński, któremu zawdzięczamy obrzędowość Kawaleryjską. To właśnie on zapoczątkował zdobywanie naszego patrona. Tę misję dokończył kolejny drużynowy Bartłomiej Ciok, wprowadzając jednocześnie wiele zwyczajów w obrzędowości. Dzięki Bartkowi powstała Księga Obrzędowości 9 SDH. Rozbudowana i kultywowana tradycja była mocnym fundamentem przekazanej dalej drużynie.

Tym szczęśliwym człowiekiem okazał się być druh Maciej Olszewski. Jazdy konne, wyprawy i częste zbiórki o tematyce jeździeckiej były na porządku dziennym.
Kolejnym drużynowym Dębów był druh Maciej Cmoch, który swą fascynacją przyrody zaraził harcerzy.

Przedostatnim drużynowym był Artur Szewczuk, który postarał się o poprawienie sytuacji drużyny. Dzięki temu druh Tomasz Myrcha, który jest teraz aktualnie drużynowym może powrócić do dawnych tradycji kawaleryjskich.

Drużyna szczyci się faktem, iż z niej wywodzą się wszyscy instruktorzy środowiska siedleckiego. Być może jest to skutkiem niesamowitej atmosfery i wytrwałej pracy.

Od 2004 roku 9 SDH Dęby ma stałe miejsce spotkań. Przyczynił się do tego upór ojca Grzegorza Szymanika, który pomógł zrobić nabór harcerski w okolicach parafii św. Maksymiliana .
Od tamtej pory 9 SDH opiera swoje pole służby na działaniu przyparafialnym.

Oficjalna strona drużyny:       9deby.zhr.plBudowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023