Ogłoszenia duszpasterskie


     II NIEDZIELĘ ADWENTU 10 XII 2023r.

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na wschodzie. Stąd też dzisiaj przed kaplicą, będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • W środę 13 XII - Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

  • W czwartek 14 XII - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.


 3. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi O. Andrzej Zbroja z Kowar. Porządek rekolekcji przedstawia się następująco: ( załącznik 1). Program rekolekcji wywieszony jest też w gablotach.

 4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030 w ramach przygotowania do I Komunii św. odbędzie się spotkanie dzieci z klas I oraz ich rodziców.

 5. Przypominamy, iż Msze św. roratnie sprawowane są w naszej parafii codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 630. Poprzedza je śpiew Godzinek o NMP o godz. 610.

 6. Porządek roznoszenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  poniedziałek – Żabokliki, wszystkie ulice od rzeki Helenki w kierunku Golic;
  wtorek - Żabokliki, pozostała część, a więc wszystkie ulice pomiędzy rzeką Helenką a Siedlcami;
  środa – ulice: Kubusia Puchatka, Piaski Starowiejskie i Miodowa;
  czwartek – ulica Boczna;
  piątek – ulice: Ogrodowa, Bema i Kazimierzowska;
  sobota – ulica: Gospodarcza 6A, 6B, 6C i 12.
  W opłatki można też zaopatrzyć się w zakrystii.

 7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na budowę kościoła, w łącznej kwocie 1.664,- zł. Bardzo dziękujemy też Rodzinom, które chciały pozostać anonimowe, za ufundowanie poduszek procesyjnych dla dzieci; Paniom: Wandzie Piwowarskiej i Beacie Nasiłowskiej za pomoc przy sprzątaniu kaplicy podczas choroby Br. Stanisława oraz mężczyznom, którzy wczoraj bardzo licznie stawili się aby przenieść rusztowanie w kościele. Bóg zapłać!

 8. Przypominamy, iż w zakrystii można nabyć przygotowane przez Caritas Kalendarze Adwentowe ze słodkimi wkładkami. Cena jednego kalendarza to 15 zł. W zakrystii można też otrzymać świecę CARITAS na stół wigilijny, składając dobrowolną ofiarę. Jako najniższą ustalono, w zależności od wielkości świecy, 10, 15, 20 i 30 zł.. Każda wyższa ofiara, będzie również przeznaczona na ten cel.

 9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po raz kolejny chętne osoby, do włączenia się w akcję TORBA MILOSIERDZIA. Przy głównych drzwiach wejściowych do kaplicy wyłożone są te torby. Można je zabrać do domu, by wypełnione, zwłaszcza artykułami chemicznymi, zwrócić do nas. Ich zawartość przekażemy naszym potrzebującym parafianom, by wesprzeć ich na święta.

 10. Polecając Bogu śp. Ks. Mariana Myrchę, O. Maksymiliana i wszystkich naszych bliskich zmarłych módlmy się: „Wieczny odpoczynek...”.