Ogłoszenia duszpasterskie


     UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 VI 2023r.

 

 1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, przed kaplicą będą zbierane ofiary do puszek na budowę kościołów w diecezji.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • Jutro 5.VI.- Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

  • W czwartek 8.VI.- Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Porządek sprawowania Mszy świętych w tym dniu przedstawia się następująco: Pierwsza Msza św. o godz. 700, następna o godz. 800.
   Po Mszy św. o godz. 800 pójdziemy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii.
   Trasa procesji przebiegać będzie tradycyjnie już, ulicami:
   Kazimierzowską, Ogrodową, Piaski Starowiejskie i Kubusia Puchatka.
   Mieszkańców poszczególnych ulic prosimy o przygotowanie ołtarzy, także tego ostatniego, który jest przy kaplicy oraz przystrojenie swoich domostw. Prosimy też o zorganizowanie asysty procesyjnej. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a wszystkich Parafian do licznego i aktywnego - poprzez wspólny śpiew i modlitwę - uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie odprawiona następna Msza św. Ostatnia Msza św. o godz. 1800.

 3. Ks. biskup Kazimierz Gurda na najbliższy piątek 9 czerwca udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby, które dobrowolnie zechcą skorzystać z dyspensy, zobowiązane są, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpić wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na budowę kościoła, w łącznej kwocie 950,- zł. Bardzo dziękujemy też za ofiarowaną na potrzeby parafii i klasztoru podkaszarkę elektryczną. Bóg zapłać!

 5. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone będą na budowę kościoła.

 6. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 8 czerwca o godz. 1900, na parkingu przy kościele św. Józefa w Siedlcach odbędzie się wieczór uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” W programie tego wydarzenia przewidziana jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa i śpiew zespołu „Mocni w Duchu”. Parking dla uczestników przy sklepie Kaufland.

 7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Grażynę Lewicką l. 63 z ul. Bocznej. Prosząc Boga o życie wieczne dla niej, dla Ks. Mariana Myrchy, O. Maksymiliana i wszystkich naszych bliskich zmarłych, módlmy się: „Dobry Jezu...”.