Ogłoszenia duszpasterskie


     IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 21 IV 2024r.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie O. Piotrowi Szczepańskiemu za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie nam czasopism wydawanych w naszym niepokalanowskim wydawnictwie, zwłaszcza „Rycerza Niepokalanej”. Bóg zapłać!

 2. Na naszej parafialnej i diecezjalnej stronie internetowej zamieszczony jest list pasterski Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy z okazji przypadającej dzisiaj Niedzieli Dobrego Pasterza. Zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa, załączonym do tego listu, ofiary, które w dniu dzisiejszym zostały złożone na tacę, przeznaczone są na wsparcie Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • We wtorek 23 IV - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia zapraszamy o godz. 1800 na kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.

  • W środę 24 IV - Wspomnienie św. Fidelisa, kapłana i męczennika.

  • W czwartek 25 IV - Święto św. Marka, Ewangelisty.

  • W sobotę 29 IV - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy.

 4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ostatnią niedziele ofiary na tacę, na budowę kościoła, w kwocie 12.208,- zł. oraz inne ofiary w wysokości 700,- zł. Bardzo dziękujemy też za wpłaty na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!

 5. W Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach 6 maja rozpoczną się 33-dniowe Rekolekcje Zawierzenia. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy mają pragnienie przeżycia takich rekolekcji, odbędzie się w tymże sanktuarium w przyszłą niedzielę o godz. 1900. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

 6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że przy współpracy z Bankiem Żywności w Siedlcach realizowana będzie kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Plus, współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej. Zapraszamy więc zainteresowane osoby do złożenia skierowań, które można pozyskać w Gminnym bądź Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W przypadku osób już zakwalifikowanych do Podprogramu przed 12 lutego 2024 r., nie jest wymagane wydanie nowego skierowania. Najistotniejsza zmiana to podwyższenie kryterium dochodowego.

 7. Polecając Bogu śp. Ks. Mariana Myrchę, O. Maksymiliana i wszystkich naszych bliskich zmarłych módlmy się: „Dobry Jezu...”.