Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„W posłuszeństwie trzeba nie tylko słuchać tak na zewnątrz, ale całą swą istotą.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2016

Spotkanie opłatkowe grupy „Strumienie miłosierdzia”

„Strumienie miłosierdzia” grupa spotyka się w każdą środę o godz. 1900. Spotkanie opłatkowe, które miało miejsce 28 grudnia 2016r.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask i zdrowia.
Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia, a przeżywana na nowo tajemnica Bożego Narodzenia stanie się źródłem prawdziwej miłości, pokoju i radości dla Was i dla Waszych bliskich.

Ze świątecznym pozdrowieniem i modlitwą
o. Zdzisław, o. Stanisław, o. Adam, o. Marcin, o. Ryszard i br. Andrzej

Spotkanie „Dzieci św. Franciszka”

W druga i czwartą sobotę miesiąca o godzinie 1630 odbywają się spotkania grupy „Dzieci św. Franciszka”. Rozpoczynają się modlitwą i katechezą, a następnie dzieci mają warsztaty plastyczne. Katecheza dla „Młodzieży św. Franciszka” rozpoczyna się półgodziny później. Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Śniadanie roratnie

Jak co roku zachęcamy wszystkich Parafian do jak najliczniejszego uczestnictwa w Roratach. We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy na nie wszystkie dzieci. Roraty dla dzieci kończą się pysznym śniadankiem. Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Ministranci w naszej parafii

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

„Świeczowisko” ZHR

27 października 2016 harcerze zorganizowali „świeczowisko”. W naszej parafii gościliśmy harcerki i harcerzy z Ukrainy. Podczas spotkania oglądaliśmy film przygotowany przez naszych harcerzy z pobytu na Ukrainie z pomocą humanitarną. Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dzień Zaduszny - modlitwa za zmarłych

Dzień Zaduszny to okazja do wspomnień i zadumy. 2 listopada 2016r. uczestniczyliśmy w procesji, wokół naszej kaplicy, modląc sie za wszystkich zmarłych. Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Nabożeństwo Transitus

Tradycyjnie świętowanie uroczystości św. Franciszka z Asyżu rozpoczęliśmy wieczorem 3 października uczestnicząc w naszej kaplicy w nabożeństwie „Transitus”. Ceremoniom przewodniczył proboszcz o. Zdzisław Beń. W Transitusie uczestniczyli członkowie parafialnej grupy III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także zaproszeni goście z innych okolicznych grup franciszkanów świeckich.

 Zapraszamy do Galerii:     Nabożeństwo         Agapa

Pielgrzymka do Lichenia

Nasza parafia w dniach 1 i 2 października zorganizowała pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Po wyjeździe z Siedlec, który miał miejsce o godz. 730, w pierwszej kolejności zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, odwiedzając również Muzeum poświęcone temu Błogosławionemu. Następnie opuściwszy naszą Stolicę udaliśmy się do Niepokalanowa, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego. Po Eucharystii, obowiązkowo obiad i zwiedzanie Muzeum św. Franciszkanina. Pełni sił duchowych i fizycznych udaliśmy się do naszego zasadniczego celu, jakim było Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Następnego dnia, tzn. 2 października o godz. 1000 nasza grupa uczestniczyła we Mszy Świętej w Bazylice Licheńskiej. Bezpośrednio po modlitwie zostaliśmy oprowadzeni przez posługującego przewodnika, który przybliżył nam historię i symbolikę tego świętego miejsca. Po obiedzie i wolnej chwili dla każdego , modlitwą do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy Świętej Trójcy, zakończyliśmy nasz pobyt w tym przepięknym Sanktuarium Maryjnym. Dzięki opiece Bożej udało się nam bezpiecznie wrócić do naszego miasta ok. godz. 2000. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za przemiłą atmosferę, a zarazem zachęcam do udziału w kolejnych pielgrzymach.
Pozdrawiam serdecznie » kierownik pielgrzymki » o. Marcin.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Różaniec z udziałem dzieci

W naszej parafii jak co roku dzieci odmawiają różaniec październikowy, a prowadzą go we wtorki i w czwartki. Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii


Środa - 20 lipca 2016r. „U bram Jerycha”

Iluminacja pod krzyżem na siedleckich błoniach

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Czwartek - 21 lipca 2016r. „Trąby Jerychońskie”

Msza św. po angielsku i polsku w kościele św. Józefa
Zawiązanie wspólnoty
Modlitwa i katecheza
Prezentacje artystyczne pielgrzymów
Przemarsz spod pomnika Jana Pawła II na plac przy ulicy Gospodarczej
„Jerychońskie Fanfary” - inauguracyjne spotkanie ŚDM na placu przy ulicy Gospodarczej

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1     galeria 2

Piątek - 22 lipca 2016r. „W drodze z Jerozolimy do Jerycha”

Msza św. po angielsku i polsku w kościele św. Józefa
Zawiązanie wspólnoty
Modlitwa i katecheza
Uczynek miłosierdzia - DPS „Dom Nad Stawami”
Przemarsz spod pomnika Jana Pawła II na plac przy ulicy Gospodarczej
Misterium o miłosiernym Samarytaninie (Skwer Kościuszki)

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Sobota - 23 lipca 2016r. „Burzenie murów”

Zawiązanie wspólnoty
Modlitwa i katecheza
Wyjazd do Kodnia
„Trąby Jerychońskie”
       - wprowadzenie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej
       - Msza św.
       - spektakl „Szkło”

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Niedziela - 24 lipca 2016r. „Dzień z rodziną”

1200 Uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2    galeria 3    galeria 4

Pamiątkowe zdjęcie

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Podziękowania Gości z Filipin

Mabuhay!

We came here in this place not knowing what we are going to experience. God gave us the best community anyone could ever ask for. First, Thank you for the warmth and hospitality you have shown. We really felt that we are at home. Thank you for your generosity » for feeding us delicious food, for sharing home to us and most especially the love that you shared with us. Truly there»s nothing greater than the LOVE you gave to us.
To all volunteer youth, priest, family and the whole community thank you. Thank you for your hard work and commitment to give us the best days in the diocese experience. We will surely remember this forever.
We personally would like to thank our own foster family, Nowak Family for being a wonderful parents and brother to us. Andrew, Anna and Matthew including Kropka (the dog) you all know how much we love you from the very start of our journey here in Siedlce. We owe a lot to you and we promise that we will do our best to come back.
In Siedlce, we feel that you are truly God sent, You have blessed us so much. Your culture and your faith and your service to God was an amazing experience. We found a home far away from our home. In Krakow we promise to bring you in our prayers because you are family to us now.
Thank you to all of you, May God continue to bless you all always.

Yours in the Lord,
Bianca Mediatrix Flora Santos
Diocese of Paranaque Philippines, WYD Pilgrim 2016

Ma. Deserie Mesias Tenebroso
Diocese of Paranaque Philippines, WYD Pilgrim 2016

          List Marii Angela A. Mabale do o. Roberta

         zobacz:


Więcej informacji: maxfestiwal.pl

Zobacz więcej:
https://www.youtube.com/watch?v=iGGt-TLnmOA

https://www.youtube.com/watch?v=f2ADr0yjx9sKoncert „Przejście drugą stroną ulicy”

W niedzielę 19 czerwca, po Mszy św. o godz. 1800 w naszym kaplicy odbył się koncert. zespołu muzycznego działającego przy naszej parafii o nazwie „Przejście drugą stroną ulicy„. Zaprezentował on przygotowywany od roku repertuar, w którym znajdowały się tradycyjne pieśni kościelne opracowane w nowej aranżacji. Wykonawcami byli Wioletta i Michał Skupowie, o. Rafał Rządziński oraz Marcin Łyczywek.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Marsz dla Życia i Rodziny oraz Piknik Rodzinny

W niedzielę 5 czerwca przeszedł ulicami naszego miasta Marsz dla Życia i Rodziny. Zanim uczestnicy wyruszyli ulicami Siedlec uczestniczyli we Mszy św. w siedleckiej katedrze. Po marszu odbył się w siedleckim amfiteatrze Piknik Rodzinny w którym wzięli udział nasi parafianie. W repertuarze pikniku był występ naszej parafialnej scholi „Dwie Korony”.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Z okazji Dnia Matki

Wieczorem 26 maja w naszej kaplicy odbył się koncert scholi z okazji Dnia Matki. Zaśpiewał również parafialny chór. W tym występie naszych najmłodszych uczestniczyły nie tylko mamy ale wielu parafian.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Procesja Bożego Ciała

Dnia 26 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną popularnie Bożym Ciałem. Tego dnia zamanifestowaliśmy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii podczas procesji ulicami naszej parafii. Przeszliśmy ul. Kazimierzowską, ul. Ogrodową, Piaskami Starowiejskimi oraz ul. Kubusia Puchatka. W procesji modliliśmy się przy czterech ołtarzach specjalnie przygotowanych na tą okazję przez parafian i br. Andrzeja.
Procesję zakończyło kazanie o. Rafała Rządzińskiego oraz uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Bierzmowanie w naszej Parafii

W piątek 20 maja, podczas Mszy św. o godzinie 1600 młodzież z naszej parafii, przez posługę Ks. Biskupa Piotra Sawczuka, przyjęła sakrament bierzmowania. Dotychczasowych 40 kandydatów wraz ze swoimi świadkami i rodzinami uczestniczyło w tym ważnym wydarzeniu w ich życiu. Pozostaje życzyć im by swoim życiem świadczyli o Jezusie i rozwijali w sobie dary Ducha Świętego, które otrzymali.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Rekolekcje przed bierzmowaniem

W dniach od 8-10 kwietnia 2016 roku w szkole w Paprotni odbyły się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Czas skupienia poprowadzili ojcowie z Niepokalanowa - o. Grzegorz Maria Owsianko oraz o. Grzegorz Maria Szymanik. Był to czas przybliżania się do Pana Boga oraz otwieranie się na działanie Ducha Świętego.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Triduum Paschalne

Trzy dni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy rozważanie męki, śmierci i powstania z martwych Jezusa Chrystusa. Okres ten nazywamy Triduum Paschalnym. W Wielki Czwartek dziękujemy za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek pochylamy się nad męką Pana Jezusa. W Wielką Sobotę, z nastaniem nocy przeżywamy Wigilię Paschalną.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Wielkopostne rekolekcje parafialne

W dniach 18-20 marca 2016 r. odbyły się w naszej Parafii wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadził je misjonarz oblat Maryi Niepokalanej o. Józef Walkosz. Starał się on nam pomóc w dobrym przygotowaniu się do najważniejszych świąt chrześcijańskich - Zmartwychwstania Pana Jezusa.
Oprócz posługi słowa dziękujemy o. Józefowi również za posługę w konfesjonale.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Zaproszenie na katechezy

Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na „Katechezy Powołaniowe”. W niedziele w okresie Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie 1800 będzie można się zapoznać z życiorysem św. Franciszka, jego przesłaniem do człowieka oraz charyzmatem, który nie przestaje być aktualny w czasach współczesnych. Pierwsza katecheza w niedzielę 21 lutego.

o. Rafał Rządziński

Koncert kolęd i pastorałek

Dnia 7 lutego 2016 r. w naszej świątyni odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu parafialnego chóru i scholi „Dwie Korony”. Koncert przygotowali opiekunowie artystyczni Wioletta i Michał Skupowie. Po występach wszyscy przeszli do salki obok kaplicy, aby wspólnie połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023