Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Żebyśmy my nie bruździli Jej w tym, co Ona chce zrobić” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2015

Nawiedzenie kopii obrazu Maryi

W niedzielę 20 grudnia do siedleckiego klasztoru franciszkanów przy ul. Kazimierzowskiej przybyła kopia cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która pielgrzymuje po klasztorach zakonów męskich w Polsce. Dla wspólnoty zakonnej był to czas zadumy i dnia skupienia, który poprowadził o. Jan Stefaniuk, dyrektor Wydawnictwa Ojców Franciszkanów Niepokalanów. Mamy nadzieję, że Maryja, podobniej jak dotąd, będzie wypraszała łaski potrzebne dla wspólnoty klasztornej i parafialnej.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Przychodzący Zbawiciel niech napełnia nas radością i pokojem,
niech obdarza swoim błogosławieństwem,
abyśmy na Jego Miłość odpowiadali miłością,
byśmy potrafili okazywać wdzięczność za Życie
i wszelkie dary Jego Łaski.


Ze świątecznym pozdrowieniem i modlitwą

o. Zdzisław Beń - proboszcz, o. Stanisław Siergiej - gwardian, o. Adam Lubiatowski, o. Robert Stachowiak, o. Rafał Rządziński i br. Andrzej Muracki

Nasza parafia ma 20 lat

W grudniu 2015 r. mija 20 lat od utworzenia naszej Parafii. Obchody tego jubileuszu miały miejsce 13 grudnia. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Obecny był również prowincjał o. Wiesław Pyzio. Ordynariusz siedlecki wygłosił również okolicznościową homilię.
Na zakończenie Eucharystii miało miejsce podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach. Do udziału w uroczystościach zaproszeni byli goście zaangażowani w rozpoczętą budowę nowego kościoła. Pod aktem podpisali się biskup, prowincjał, miejscowi franciszkanie, proboszczowie siedleckich parafii, przedstawiciele władz samorządowych, projektanci i wykonawcy, a także przedstawiciele naszej Rady Parafialnej.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1    galeria 2Wielka Nowenna w naszej Parafii

Dnia 11 grudnia odbyła się w naszej Parafii kolejna część Wielkiej Nowenny przed Światowymi Dniami Młodzieży (ŚDM). Spotkanie poprowadzili parafialni liderzy ŚDM » Tomasz Myrcha i Martyna Stachowicz. O muzyczną oprawę wieczornej modlitwy młodzieży z siedleckich parafii zadbały parafialny chór i schola na czele z naszą organistką Wiolettą Skup. W akompaniamencie pomagali jej mąż Michał i syn Maciej.
Spotkanie rozpoczęło się od uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. Następnie wysłuchaliśmy konferencji o. Adama Lubiatowskiego o oddaniu się Niepokalanej. Najważniejszym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu. O działaniu Pana Jezusa i Maryi opowiadała w swoim świadectwie Danuta Koczkodaj. Spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i Hymnem ŚDM w Krakowie.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Rekolekcje adwentowe

W dniach 6-8 grudnia przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Poprowadził je duszpasterz akademicki, a zarazem i dyrektor diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Tomasz Bieliński. Dzielił się on swoją wiarą i doświadczeniem ukazując sens i głębię nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Pomagały mu w tym również osoby głoszące świadectwa ze swojego życia.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Zapraszamy na Roraty

Rozpoczęliśmy Adwent a wraz z nim, w dni powszednie Msze św. roratnie. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy na nie dzieci. Po Eucharystii w salkach młodzież i dzieci mogą spotkać się oraz zjeść pyszne śniadanie i skorzystać z dowiezienia do szkoły.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Mamy więcej ministrantów

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza do grona ministrantów zostali włączeni dwaj dotychczasowi kandydaci. Obrzęd przyjęcia do grona ministranta poprowadził Proboszcz o. Zdzisław Beń.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Dzieci św. Franciszka

W Parafii powstała nowa grupa » Dzieci św. Franciszka. Opiekunem duchowym tej grupy jest o. Adam Lubiatowski. Istnieją dwie podgrupy: dzieci młodszych (do III klasy szkoły podstawowej) i grupa dzieci starszych. Chętne dzieci z rodzicami zapraszamy, co 2 tygodnie, w sobotę o godzinie 1700 (najbliższe spotkanie 5 grudnia 2015 r.).

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1


Nabożeństwo Transitus

Tradycyjnie świętowanie uroczystości św. Franciszka z Asyżu rozpoczęliśmy wieczorem 3 października uczestnicząc w naszej kaplicy w nabożeństwie „Transitus” (w języku łacińskim „transitus” znaczy „przejście”) upamiętniającym śmierć św. Franciszka. Ceremoniom przewodniczył proboszcz o. Zdzisław Beń. Uroczystość uświetniła śpiewem parafialny chór i schola. W Transitusie uczestniczyli członkowie parafialnej grupy III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także zaproszeni goście z innych okolicznych grup franciszkanów świeckich.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Ogłoszenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży

Młodzież, która chciałaby wyjechać do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w dniach 26-31 lipca proszona jest o zgłaszanie się do o. Roberta. Przez organizatorów przygotowane są pakiety: tygodniowy, weekendowy i jednodniowy. Wyjazd organizowany jest tylko i wyłącznie przez parafie. Zapisy i więcej informacji u o. Roberta.
W czwartek, 22 października o godzinie 1800 celebrowana będzie w naszej kaplicy Msza św. w intencji młodzieży. Eucharystia ta, zainauguruje przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy więc na nią nie tylko młodzież i ich rodziców, ale również wszystkich parafian.
W piątek 23 października o godzinie 1900 w katedrze siedleckiej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Nowenny przed Światowymi Dniami Młodzieży. Zapraszamy na nie zarówno młodzież, która chce pojechać na to wielkie wydarzenie do Krakowa, jak i tych, którzy będą uczestniczyli w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży. Więcej informacji u o. Roberta.
Do naszej parafii, w czasie diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, przyjedzie młodzież z zagranicy. Stąd prośba o zgłoszenie się do o. Roberta rodzin, które chciałyby ich przyjąć w swoich domach w dniach 20-25 lipca 2016 roku.
Więcej informacji można uzyskać u o. Roberta.

Stacja Franciszek

Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (grupa młodsza) zaprasza na „Stację Franciszek”, która odbędzie się w sobotę dnia 24 października 2015 roku o godz. 1600 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich czcicieli i sympatyków świętego Franciszka na zatrzymanie się nad fragmentem z życiorysu Świętego, przez który Pan Bóg chce do każdego z nas skierować swoje Słowo.

o. Rafał Rządziński

XII Rowerowy Rajd Patriotyczny

Dnia 17 września, w niechlubną rocznicę napadu Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. nasza Parafia razem z Zespołem Oświatowym w Golicach urządziła XII Rowerowy Rajd Patriotyczny. Tym razem oprócz uczczenia wszystkich obrońców Polski z tamtych czasów, pamiętaliśmy też o tych którzy 35 lat temu walczyli o wolną Polskę.
W Rajdzie wzięło udział prawie pięćdziesięciu uczniów Zespołu Oświatowego w Golicach. Opiekunami byli o. Robert Stachowiak, br. Grzegorz Śledź i nauczyciele z Golic. Trasa biegła z Golic przez Mordy do Paprotni i z powrotem do Golic.
W Mordach przy pomniku poległych we wrześniu 1939 r. modliliśmy się za tych wszystkich, którzy oddali swoje życie walcząc o wolność Polski. W Paprotni uczestniczyliśmy zaś w Mszy św. a następnie słuchaliśmy opowiadań Mirosława Andrzejewskiego, który uczestniczył w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w walkach solidarnościowych o niepodległość Polski. W programie było również ognisko i zabawy. Zmęczeni (odległość, którą pokonywaliśmy rowerami wyniosła ponad 40 km) ale zadowoleni powróciliśmy do Golic.
Za ciepłe przyjęcie w Paprotni pragniemy podziękować ks. Andrzejowi Trebnio » miejscowemu proboszczowi, a także dyrektor szkoły w Paprotni Annie Głuchowskiej.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Stoisko młodzieży z naszej parafii na Targach Rolniczych

W dniach 5-6 września w Siedlcach odbyły się Dni z Doradztwem Rolniczym A.D. 2015. Podobnie jak w poprzednim roku obecne było stoisko młodzieży z naszej parafii. Szefem całej akcji był Tomasz Myrcha, który wraz z o. Robertem Stachowiakiem, br. Grzegorzem Śledziem i kierownictwem stoiska oraz z ludźmi dobrej woli przygotowali i uczestniczyli w targach.
W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pyszności sprzedawane na stoisku, wszystkim hostessom, kucharkom oraz sprzedawcom. Wielkie zaangażowanie nie tylko młodzieży, i nie tylko parafian pokazało, że wśród nas drzemie wielki potencjał.
Pieniądze zebrane podczas targów będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów z naszej Parafii związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dnia 7 września o godzinie 1800 w intencji dobrodziejów stoiska i ich rodzin została odprawiona Msza św.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zdjęcia kaplicy klasztornej i budowy kościoła

Zapraszamy do Galerii zdjęć w zakładce „Budowa” gdzie zamieściliśmy zdjęcia naszej nowej kaplicy klasztornej oraz zdjęcia z budowy kościoła (przygotowania do wylania fundamentów).


 Zapraszamy do Galerii:     kaplica klasztorna              budowa kościoła

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dzień 1 września był dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dyrekcje, grona pedagogiczne i uczniowie szkół z terenu naszej parafii zainaugurowali go Eucharystią. Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach odbyła się w naszej kaplicy i przewodniczył jej oraz kazanie wygłosił o. Rafał Rządziński.
Natomiast Msza św. dla uczniów Zespołu Oświatowego w Golicach odbyła się w sali gimnastycznej tej szkoły i przewodniczył jej o. Robert Stachowiak, miejscowy katecheta.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Schola na wakacjach

W dniach od 1 do 10 lipca 2015 roku część scholi wraz z opiekunami o. Rafałem Rządzińskim i o. Zdzisławem Beniem wyjechała na wakacje do Łeby. Podczas dobrej pogody można było popływać w wodzie i opalać się. Nie tylko podczas pochmurnej pogody można było odwiedzić wiele ciekawych miejsc w okolicy Łeby. Z tego wyjazdu pozostanie na pewno wiele ciekawych wspomnień.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Koniec roku szkolnego w Golicach

W czwartek 25 czerwca w Zespole Oświatowym w Golicach odbyła się Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Eucharystii przewodniczył o. Robert Stachowiak. W tym czasie spowiadał o. Adam Lubiatowski. Następnego dnia nastąpiło wręczenie nagród i pożegnanie uczniów klasy 3 gimnazjum. Pracę w Zespole Oświatowym w Golicach jak również w naszej parafii zakończyła s. Wiesława Kuliś, która decyzją przełożonych przechodzi na placówkę w Augustowie. Dziękując s. Wiesławie za wszelkie dobro jakie od niej doświadczyliśmy życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym miejscu pracy.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Eucharystia na zakończenie roku szkolnego

W piątek 26 czerwca w naszej kaplicy celebrowana była Eucharystia kończąca rok szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Siedlcach. Ta ostatnia placówka od niedawna ma swoją siedzibę na terenie naszej parafii. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił o. Rafał Rządziński.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1


Zbiórka siedleckiego ZHR

Dnia 20 czerwca 2015 roku odbyła się zbiórka siedleckich harcerek i harcerzy ZHR Rozpoczęła ją Msza św. odprawiona przez o. Adama Lubiatowskiego z typowo harcerską oprawą muzyczną. Następnie udaliśmy się do pobliskiego lasu pomiędzy ul. Spacerową a Kubusia Puchatka. Wzięliśmy się za sprzątanie go, by zarówno okolicznym mieszkańcom jak i nam mógł on służyć jako przyjazne miejsce.
Dzięki dużej ilości uczestników akcji, oczyszczenie lasu zajęło nam około godziny. Po skończonej akcji w ramach przygotowywania do obozu, nadszedł czas na harce z liną. Po nauce wiązania węzłów, wykonaliśmy trzy mosty linowe, które zostały przetestowane przez wszystkich uczestników akcji.
Zbiórkę zamknął apel, na którym nastąpiło przekazanie drużyny 9 SDH „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski, prowadzonej dotychczas przez phm. Macieja Olszewskiego, pod dowództwo pwd. Pawła Jońskiego. Przed nami 3 tygodnie obozowe, które spędzimy nad morzem.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Maciej Olszewski

Pierwszokomunijne dzieci w Niepokalanowie

W sobotę 23 maja dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość I Komunii św. wyjechały z o. Adamem Lubiatowskim i s. Wiesławą Kuliś oraz ze swoimi rodzicami na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Był to czas dziękowania za cały rok przygotowań, zwiedzania i odpoczywania. Oczywiście jak zwykle w centrum pielgrzymki była Eucharystia sprawowana w Sanktuarium św. Maksymiliana w Niepokalanowie.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Koncert scholi

Dzień 31 maja był bardzo pracowity dla naszej parafialnej scholi. Po uczestnictwie w Pikniku Rodzinnym, po Mszy św. wieczornej odbył się koncert scholi z okazji Dnia Matki. Muzyka i śpiew z bogatą treścią słów wzruszył nie jednego uczestnika koncertu

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Marsz dla Życia i Rodziny oraz Piknik Rodzinny

W niedzielę 31 maja przeszedł ulicami naszego miasta Marsz dla Życia i Rodziny. Zanim uczestnicy wyruszyli ulicami Siedlec uczestniczyli we Mszy św. w siedleckiej katedrze. Po marszu odbył się Piknik Rodzinny w którym wzięła udział liczna grupa z naszej parafii. W repertuarze pikniku był występ naszej parafialnej scholi „Dwie Korony”.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Kaplica w nowym klasztorze franciszkańskim

Dnia 21 maja 2015r. miała miejsce uroczystość poświęcenia kaplicy w nowym klasztorze. Aktu tego dokonał wikariusz franciszkańskiej prowincji warszawskiej o. Piotr Szczepański. Uroczystość rozpoczęła Msza św., na początku której, gwardian siedleckiego klasztoru, o. Stanisław Siergiej, podziękował wszystkim przybyłym oraz dobrodziejom, dzięki którym wnętrze kaplicy mogło zostać wykończone. Kaplica od tego momentu będzie pod wezwaniem Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystość I Komunii św.

Dnia 10 maja w naszej kaplicy odbyła się uroczystość I Komunii św. Trzydzieści siedem dzieci z klas drugich szkół podstawowych po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa podczas Eucharystii. Liturgii przewodniczył o. Zdzisław Beń » proboszcz.
Dzieci bezpośrednio do tej uroczystości przygotowywali przez ostatni rok o. Adam Lubiatowski i s. Wiesława Kuliś.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1              galeria 2

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

W piątek 24 kwietnia 2015r. maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach świętowali zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła Msza św. o godzinie 1200, podczas której część maturzystów wraz z nauczycielami i wicedyrektor Małgorzatą Szymaniuk-Kruk dziękowała Panu Bogu za wszelkie łaski jakich doświadczyli podczas nauki w szkole popularnie nazywanej siedleckim Rolnikiem. Po Eucharystii obecni maturzyści otrzymali dyplomy ukończenia nauki religii w szkole ponadgimnazjalnej. Dalszy ciąg uroczystości odbył się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnej nr 4 w Siedlcach.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Poświęć kilometr

W niedzielę 19 kwietnia w całej diecezji siedleckiej odbyła się akcja „Poświęć kilometr”. Celem zbiórki pieniędzy był zakup biletów lotniczych na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, w 2016 roku dla kilkunastu młodych osób z krajów misyjnych (Boliwii i Czadu), w których pracują księża z diecezji siedleckiej.
W zbiórce pieniędzy pomagała młodzież, na czele z Magdaleną Kamont, która była odpowiedzialną za tę akcję w naszej Parafii.
Przed każdą Mszą św. o. Robert Stachowiak zachęcał do poparcia tej inicjatywy. Prezentowany był również krótki filmik promujący tę akcję.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Triduum Paschalne

Trzy dni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy rozważanie męki, śmierci i powstania z martwych Jezusa Chrystusa. Okres ten nazywamy Triduum Paschalnym. W Wielki Czwartek dziękowaliśmy za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek pochylaliśmy się nad męką Pana Jezusa. W Wielką Sobotę, z nastaniem nocy przeżywaliśmy Wigilię Paschalną.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Finał IX Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie

W dniach 25 i 26 marca w salkach przy naszej kaplicy odbyły się finały IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, której siedlecki klasztor franciszkanów jest organizatorem.
Pierwszego dnia do rywalizacji wystartowali gimnazjaliści z całej Polski. Wśród laureatów znalazły się dwie reprezentantki naszej diecezji. W tegorocznych finałach wzięło udział 110 uczniów. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Wszystkich zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie zapraszamy za rok.
Więcej można przeczytać na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl

Franciszkanie w Siedlcach

Publikacja materiału dzięki uprzejmości Redakcji Katolickiego Radia Podlasie

    pobierz ==> 24 MB

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 20-22 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je franciszkanin z Lublina - o. Radosław Dębiec. Przekonywał nas o miłości Boga i sensie nawracania się. Mamy nadzieję, że Duch Święty będzie nadal przemawiał do uczestników rekolekcji i prowadził ich swoimi drogami.

W dniach 23 i 24 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 znajdującym się na terenie naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Tomasz Bieliński oraz Wspólnota Jednego Ducha z Siedlec. Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach mogła wysłuchać świadectw, usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania, czy wreszcie spotkać żywego Jezusa na nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Eucharystii.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Etap diecezjalny Olimpiady o św. Maksymilianie

Dnia 5 marca 2015 r. odbył się siedlecki etap diecezjalny IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, której współorganizatorem jest klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pisali konkursowe testy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Następnie uczestnicy Olimpiady wzięli udział w Mszy św. Na koniec zostały ogłoszone wyniki. Wśród reprezentantów szkół z terenu naszej Parafii dwie uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach zajęły 1 i 3 miejsce. Gratulujemy!
Do finału, który odbędzie się 25 i 26 marca 2015 r. awansowało po trzech najlepszych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Seminarium Odnowy Wiary

W naszej parafii od marca rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Zaproszone są na nie wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, odkryć piękno modlitwy z Pismem św., a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i działa w Kościele.
Cykl 10 spotkań rozpocznie się 12 marca w czwartek o godz. 1845 w salce obok kaplicy i poprowadzony będzie przy współudziale drohiczyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: na stronie: rafalrzad@gmail.com

o. Rafał Rządziński

Kurs Nowego Życia

W dniach 6-8 lutego w naszej parafii odbył się Kurs „Nowego Życia”. Poprowadzony on został przez drohiczyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Obecnych 40 uczestników mogło przeżyć podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej dzięki zaangażowaniu 10 członków ekipy. Przekaz Ewangelii był prosty i twórczy o czym świadczą świadectwa zamieszczone na stronie: http://www.snedrohiczyn.pl/swiadectwa/nowe-zycie

o. Rafał Rządziński

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Kurs Nowe Życie - weekendowe spotkanie ewangelizacyjne

Kurs zawiera prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Mogą w nim uczestniczyć zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Kurs jest prowadzony w większości przez osoby świeckie, podobne do Ciebie, zarówno przez młodych, jak i małżonków i osoby dojrzałe.

Kurs poprowadzi SNE z Drohiczyna w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Siedlcach. Czas trwania od 6 lutego (piątek, godz. 1900) do 8 lutego (do godz. 12). Wymagana pełnoletniość. Koszt 30 zł (m.in. koszty posiłków).

Kurs jest dochodzony (nocleg w własnym zakresie; w razie problemów kontaktować się telefonicznie).

Rejestrujemy się przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie: otwórz formularz

Zapytania można kierować na adres e-mail:
                rafalrzad@gmail.com
lub
                tel. 732-004-826.

Koncert kolęd i pastorałek

Dnia 18 stycznia w naszej świątyni odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tutejszej scholi i chóru. Koncert przygotowali opiekunowie artystyczni » Wioletta i Michał Skupowie. Mam nadzieję, że występ zachęcił słuchaczy do zaangażowania się w przyszłości w istniejące przy naszej parafii zespoły wokalne. Stronę słowną koncertu przygotował obecny opiekun scholi i chóru » o. Rafał Rządziński. Po występach wszyscy przeszli do salki obok kaplicy, aby wspólnie połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

o. Rafał Rządziński

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

II Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy

Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe zorganizowało II Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy, który odbył się w salkach przy naszej kaplicy 31 grudnia. Najwięcej sił w przygotowanie włożyli Tomasz Myrcha i Dominika Kożuchowska, którzy również w czasie balu sporo się napracowali.
Uczestnikami zabawy była młodzież (nie tylko z naszej parafii) od III klasy gimnazjum wzwyż. W centrum nocy została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył o. Robert M. Stachowiak. Młodzież bawiła się aż do samego rana.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Spotkanie opłatkowe harcerzy

W sobotę 27 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe siedleckich harcerzy i harcerek Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Pierwszym i najważniejszym punktem programu była Msza św. której przewodniczył o. Adam Lubiatowski. Następnie harcerze przeszli do salek przy naszej kaplicy by tam podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i pośpiewać kolędy.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Nasza kaplica kościołem stacyjnym

Dnia 20 grudnia Mszą św. w kościele pw. św. Stanisława rozpoczął się Rok życia konsekrowanego w diecezji siedleckiej. Podczas tych uroczystości ordynariusz siedlecki bp Kazimierz Gurda wręczył dekret o przeżywaniu roku życia konsekrowanego w diecezji siedleckiej i o dodatkowych możliwościach uzyskania łaski odpustu zupełnego. Dokument ten z rąk ordynariusza odebrał proboszcz naszej Parafii o. Zdzisław Beń. We wspomnianym dokumencie wymieniony jest kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach w którym w Roku Życia Konsekrowanego (ogłoszonego przez papieża Franciszka) będzie można uzyskać odpust zupełny.
Warunkami są:
pobożne nawiedzenie naszej kaplicy,
odmówienie Liturgii Godzin lub przez odpowiedni czas oddanie się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską,
Wyznaniem wiary (w jakiejkolwiek prawnej formule) oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dekret Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
O PRZEŻYWANIU ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO W DECEZJI SIEDLECKIEJ I O DODATKOWYCH MOŻLIWOŚCIACH UZYSKANIA ŁASKI ODPUSTU ZUPEŁNEGO

(plik w formacie pdf)     pobierz

Pasterka

Po zakończeniu wieczerzy wigilijnej, zgodnie z wielowiekową tradycją o północy celebrowana jest Msza św. tzw. Pasterka. W naszej kaplicy tej Eucharystii przewodniczył Proboszcz o. Zdzisław Beń. Homilię wygłosił o. Ryszard Stefaniuk, franciszkanin z Lublina.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa

Podobnie jak w ubiegłym roku można w naszej kaplicy można zobaczyć ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Jej autorem jest Michał Sobolewski. W tym roku zostały dorobione dodatkowe elementy. Szopka jest czynna przed i po każdej Mszy św. w tygodniu i w niedziele. Zapraszamy!

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Franciszkańscy klerycy w Siedlcach

W niedzielę 14 grudnia naszą parafię odwiedzili klerycy z franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi-Łagiewnikach. Podczas wszystkich Mszy św. o. dk. Marcin Droś głosił Słowo Boże a po Eucharystii klerycy - br. Bogdan Kwapisiewicz oraz Bartosz Bogucki rozprowadzali czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zostali powołani do życia zakonnego i kapłańskiego oraz o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dnia 12 grudnia po Mszy św. wieczornej odbyła się w naszej kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu. Poprowadziły ją, już po raz drugi, przedstawicielki parafialnej grupy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej. Adorowaliśmy Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie dziękując Mu, prosząc, przepraszając i wielbiąc Go.
Od listopada tego roku adoracja prowadzona przez parafialną grupę Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej ma miejsce zawsze w drugi czwartek miesiąca. Wyjątkiem będzie miesiąc styczeń, w którym adoracja nie odbędzie się, ponieważ w tym czasie kapłani udadzą się z wizytą duszpasterską tzw. „kolędą”.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zaproszenie na Bal Sylwestrowy

Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe zaprasza na II BEZALKOHOLOWY BAL SYLWESTROWY, który odbędzie się w salkach przy naszej kaplicy 31 grudnia.
Bal organizowany jest dla młodzieży od III klasy gimnazjum wzwyż.
Koszt: 30 zł.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do o. Roberta Stachowiaka. Zapisy będą prowadzone do 20 grudnia.
II Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego jest formą zabawy, w której ma być miejsce dla Boga. Dlatego jest też imprezą bezalkoholową, a w centrum nocy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. W ten sposób pierwszą czynnością w nowym roku będzie modlitwa o Boże błogosławieństwo na ten nadchodzący czas.

Rekolekcja adwentowe

W dniach 5-7 grudnia przeżywaliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Duchowo, poprzez głoszone kazania, pomagał nam w tym o. Krzysztof , oblat z Siedlec. W ostatni dzień rekolekcji do naszej kaplicy zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że ten czas pomoże nam się w zbliżaniu do Pana Jezusa, oraz w dobrym przygotowaniu na święta Bożego Narodzenia. Na pewno w tym nam pomoże wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zapraszamy na Roraty

W dniu 30 listopada rozpoczął się adwent a wraz z nim, w dni powszednie Msze św. roratnie. Szczególnie we wtorki i czwartki zapraszamy na nie dzieci. Po Eucharystii w salkach młodzież i dzieci mogą spotkać się oraz zjeść pyszne śniadanie i skorzystać z dowiezienia do szkoły.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Parafia ma nowych ministrantów

W niedzielę 23 listopada 2014 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata trzej dotychczasowi kandydaci wstąpili do grupy ministrantów. Uroczystej ceremonii przewodniczył Proboszcz o. Zdzisław Beń. Nowym ministrantom (Michałowi, Maćkowi i Błażejowi) życzymy całkowitego oddania w służeniu Panu Bogu!

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Franciszkański klasztor w Siedlcach zburzony

W ostatnich dniach października 2014 roku został zburzony stary klasztor siedleckich franciszkanów. Dom ofiarowany przez prof. Mariana Myrchę został zlikwidowany, natomiast zakonnicy mieszkają w nowym budynku. Na miejscu starego klasztoru w niedalekiej przyszłości zostanie wybudowany kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dzieci z Golic malowały na Olimpiadę!

Jak co roku dzieci z Zespołu Oświatowego w Golicach włączyły się w organizowany przez franciszkański klasztor w Siedlcach konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt. „Rozkwit Niepokalanowa” w ramach IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Dzieci z zerówki pod opieką Małgorzaty Janiak przygotowały samodzielne prace. Jak się wczuwały w to zadanie można zobaczyć w zamieszczonej galerii.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystość św. Franciszka

Czwartego października obchodziliśmy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy wieczorem 3 października uczestnicząc w naszej kaplicy w nabożeństwie „Transitus” (w języku łacińskim „transitus” znaczy „przejście”) upamiętniającym śmierć św. Franciszka. Ceremoniom przewodniczył proboszcz o. Zdzisław Beń. Uroczystość uświetniła śpiewem parafialny chór i schola. W Transitusie uczestniczyli członkowie parafialnej grupy III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także zaproszeni goście z innych okolicznych grup franciszkanów świeckich.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023