Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Najlepsze nabożeństwo do Niepokalanej, to nie odmawianie wielu pacierzy, ale prosty stosunek dziecka do Matki.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2014

Kurs Nowe Życie - weekendowe spotkanie ewangelizacyjne

Kurs zawiera prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Mogą w nim uczestniczyć zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Kurs jest prowadzony w większości przez osoby świeckie, podobne do Ciebie, zarówno przez młodych, jak i małżonków i osoby dojrzałe.

Kurs poprowadzi SNE z Drohiczyna w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Siedlcach. Czas trwania od 6 lutego (piątek, godz. 1900) do 8 lutego (do godz. 12). Wymagana pełnoletniość. Koszt 30 zł (m.in. koszty posiłków).

Kurs jest dochodzony (nocleg w własnym zakresie; w razie problemów kontaktować się telefonicznie).

Rejestrujemy się przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie: otwórz formularz

Zapytania można kierować na adres e-mail:
                rafalrzad@gmail.com
lub
                tel. 732-004-826.

Nasza kaplica kościołem stacyjnym

Dnia 20 grudnia Mszą św. w kościele pw. św. Stanisława rozpoczął się Rok życia konsekrowanego w diecezji siedleckiej. Podczas tych uroczystości ordynariusz siedlecki bp Kazimierz Gurda wręczył dekret o przeżywaniu roku życia konsekrowanego w diecezji siedleckiej i o dodatkowych możliwościach uzyskania łaski odpustu zupełnego. Dokument ten z rąk ordynariusza odebrał proboszcz naszej Parafii o. Zdzisław Beń. We wspomnianym dokumencie wymieniony jest kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach w którym w Roku Życia Konsekrowanego (ogłoszonego przez papieża Franciszka) będzie można uzyskać odpust zupełny.
Warunkami są:
pobożne nawiedzenie naszej kaplicy,
odmówienie Liturgii Godzin lub przez odpowiedni czas oddanie się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską,
Wyznaniem wiary (w jakiejkolwiek prawnej formule) oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dekret Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
O PRZEŻYWANIU ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO W DECEZJI SIEDLECKIEJ I O DODATKOWYCH MOŻLIWOŚCIACH UZYSKANIA ŁASKI ODPUSTU ZUPEŁNEGO

(plik w formacie pdf)     pobierz

Pasterka

Po zakończeniu wieczerzy wigilijnej, zgodnie z wielowiekową tradycją o północy celebrowana jest Msza św. tzw. Pasterka. W naszej kaplicy tej Eucharystii przewodniczył Proboszcz o. Zdzisław Beń. Homilię wygłosił o. Ryszard Stefaniuk, franciszkanin z Lublina.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa

Podobnie jak w ubiegłym roku można w naszej kaplicy można zobaczyć ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Jej autorem jest Michał Sobolewski. W tym roku zostały dorobione dodatkowe elementy. Szopka jest czynna przed i po każdej Mszy św. w tygodniu i w niedziele. Zapraszamy!

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Franciszkańscy klerycy w Siedlcach

W niedzielę 14 grudnia naszą parafię odwiedzili klerycy z franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi-Łagiewnikach. Podczas wszystkich Mszy św. o. dk. Marcin Droś głosił Słowo Boże a po Eucharystii klerycy - br. Bogdan Kwapisiewicz oraz Bartosz Bogucki rozprowadzali czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zostali powołani do życia zakonnego i kapłańskiego oraz o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dnia 12 grudnia po Mszy św. wieczornej odbyła się w naszej kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu. Poprowadziły ją, już po raz drugi, przedstawicielki parafialnej grupy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej. Adorowaliśmy Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie dziękując Mu, prosząc, przepraszając i wielbiąc Go.
Od listopada tego roku adoracja prowadzona przez parafialną grupę Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej ma miejsce zawsze w drugi czwartek miesiąca. Wyjątkiem będzie miesiąc styczeń, w którym adoracja nie odbędzie się, ponieważ w tym czasie kapłani udadzą się z wizytą duszpasterską tzw. „kolędą”.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zaproszenie na Bal Sylwestrowy

Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe zaprasza na II BEZALKOHOLOWY BAL SYLWESTROWY, który odbędzie się w salkach przy naszej kaplicy 31 grudnia.
Bal organizowany jest dla młodzieży od III klasy gimnazjum wzwyż.
Koszt: 30 zł.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do o. Roberta Stachowiaka. Zapisy będą prowadzone do 20 grudnia.
II Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego jest formą zabawy, w której ma być miejsce dla Boga. Dlatego jest też imprezą bezalkoholową, a w centrum nocy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. W ten sposób pierwszą czynnością w nowym roku będzie modlitwa o Boże błogosławieństwo na ten nadchodzący czas.

Rekolekcja adwentowe

W dniach 5-7 grudnia przeżywaliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Duchowo, poprzez głoszone kazania, pomagał nam w tym o. Krzysztof , oblat z Siedlec. W ostatni dzień rekolekcji do naszej kaplicy zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że ten czas pomoże nam się w zbliżaniu do Pana Jezusa, oraz w dobrym przygotowaniu na święta Bożego Narodzenia. Na pewno w tym nam pomoże wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zapraszamy na Roraty

W dniu 30 listopada rozpoczął się adwent a wraz z nim, w dni powszednie Msze św. roratnie. Szczególnie we wtorki i czwartki zapraszamy na nie dzieci. Po Eucharystii w salkach młodzież i dzieci mogą spotkać się oraz zjeść pyszne śniadanie i skorzystać z dowiezienia do szkoły.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Parafia ma nowych ministrantów

W niedzielę 23 listopada 2014 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata trzej dotychczasowi kandydaci wstąpili do grupy ministrantów. Uroczystej ceremonii przewodniczył Proboszcz o. Zdzisław Beń. Nowym ministrantom (Michałowi, Maćkowi i Błażejowi) życzymy całkowitego oddania w służeniu Panu Bogu!

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Franciszkański klasztor w Siedlcach zburzony

W ostatnich dniach października 2014 roku został zburzony stary klasztor siedleckich franciszkanów. Dom ofiarowany przez prof. Mariana Myrchę został zlikwidowany, natomiast zakonnicy mieszkają w nowym budynku. Na miejscu starego klasztoru w niedalekiej przyszłości zostanie wybudowany kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dzieci z Golic malowały na Olimpiadę!

Jak co roku dzieci z Zespołu Oświatowego w Golicach włączyły się w organizowany przez franciszkański klasztor w Siedlcach konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt. „Rozkwit Niepokalanowa” w ramach IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Dzieci z zerówki pod opieką Małgorzaty Janiak przygotowały samodzielne prace. Jak się wczuwały w to zadanie można zobaczyć w zamieszczonej galerii.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystość św. Franciszka

Czwartego października obchodziliśmy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy wieczorem 3 października uczestnicząc w naszej kaplicy w nabożeństwie „Transitus” (w języku łacińskim „transitus” znaczy „przejście”) upamiętniającym śmierć św. Franciszka. Ceremoniom przewodniczył proboszcz o. Zdzisław Beń. Uroczystość uświetniła śpiewem parafialny chór i schola. W Transitusie uczestniczyli członkowie parafialnej grupy III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także zaproszeni goście z innych okolicznych grup franciszkanów świeckich.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zbiórki harcerek i harcerzy ZHR

W sobotę 27 września harcerki działające przy naszej Parafii podczas zbiórki która się odbyła w salkach przy kaplicy zapoznały się z zasadami posługiwania się środkami osobistej ochrony dróg oddechowych. Natomiast w nocy z 27 na 28 września odbyła się zbiórka harcerzy starszych 9. Siedleckiej Drużyny Harcerzy „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski. Chłopcy wybrali się pod pomnik patrona do rezerwatu Jata, gdzie dwóch harcerzy złożyło przyrzeczenie i otrzymało krzyże harcerskie.
Gratulujemy Michałowi Zielińskiemu i Marcinowi Kopańskiemu oraz życzymy powodzenia na harcerskiej drodze!
o. Adam Lubiatowski

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

W Warszawie o św. Maksymilianie

Dnia 26 września 2014 roku o. Robert Stachowiak odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 im. Gustawa Morcinka w Warszawie. Podczas lekcji religii opowiadał tamtejszym uczniom o św. Maksymilianie i zachęcał do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie o św. Maksymilianie. Do szkoły o. Roberta zaprosiła tamtejsza katechetka » s. Milenia Wilk, marianka.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Młodzież modli się za Ojczyznę

Nasza Parafia we współpracy z Zespołem Oświatowym w Golicach zorganizowała dnia 25 września 2014 roku XI Rowerowy Rajd Patriotyczny. Tym razem ponad czterdziestu uczniów razem z o. Robertem M. Stachowiakiem i swoimi nauczycielami pojechała na siedlecką Sekułę. Na miejscu uczestniczyli we Mszy św. w intencji tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny przed sowieckim najeźdźcą. Eucharystię celebrował o. Robert.
Po modlitwie młodzież wzięła udział w terenowej grze fabularnej na temat Powstania Warszawskiego, którą poprowadzili harcerze z 9. Drużyny Harcerskiej „Dęby” Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Śluby zakonne br. Grzegorza

Dnia 13 września 2014 r. w Smardzewicach pod Tomaszowem Mazowieckim pierwsze śluby zakonne złożył pochodzący z naszej parafii br. Grzegorz Śledż. W zakonie franciszkańskim przeszedł on dotąd rok postulatu i rok nowicjatu a obecnie rozpocznie studia we franciszkańskim Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi Łagiewnikach.
Uroczystej Mszy św. podczas której 9 nowicjuszy (w tym br. Grzegorz) składali śluby zakonne przewodniczył prowincjał franciszkańskiej prowincji warszawskiej o. Wiesław Pyzio. Kazanie wygłosił o. Leszek Łuczkanin - wikariusz i sekretarz franciszkańskiej prowincji gdańskiej. Naszą parafię reprezentowali proboszcz o. Zdzisław Beń i o. Robert Stachowiak.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Harcerskie święto

W harcerstwie bardzo ważne są tradycje, dlatego, jak co roku, 9 Siedlecka Drużyna Harcerzy „Dęby” im ks. gen. Stanisława Brzóski 9 września 2014 roku obchodziła swoje święto. Harcerze, wraz z zaprzyjaźnionymi druhami i druhnami z innych drużyn, świętowanie rozpoczęli od Mszy Świętej o godzinie 1800 pod przewodnictwem o. Adama Lubiatowskiego. Zaraz po mszy i zbiórce w szyku harcerze wyruszyli do nieodległego lasku gdzie odbyła się gra terenowa. Ze względu na złą pogodę spotkanie nie mogło zakończyć się ogniskiem, dlatego ostatnim punktem świętowania został przeniesiony do budynku parafialnego. Tam też odbyło się tzw. „świeczowisko”, podczas którego została przekazana funkcja drużynowego. Ćwik Krzysztof Wysocki „zdał sznur”, czyli oznakę funkcji drużynowego i przekazał go, wraz z szablą » obrzędowym elementem 9 SDH „Dęby” podharcmistrzowi Maciejowi Olszewskiemu.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Stoisko młodzieży franciszkańskiej na targach rolniczych

Po 2 latach przerwy na Dniach z Doradztwem Rolniczym, w dniach 6-7 września, znowu pojawiło się stoisko młodzieży z naszej parafii. W przygotowaniach do targów uczestniczyła grupa młodzieży, której koordynatorem był Tomasz Myrcha. Stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród Siedlczan i gości spoza miasta.
Organizatorzy stoiska pragną podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu stoiska, przez wypożyczenie sprzętów, upieczenie ciast, placków, naleśników, przygotowanie napojów. W intencji wszystkich dobrodziejów stoiska i ich rodzin odprawiona została Msza św. w dniu 8 września o godzinie 1800.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii rozpoczęli go Mszą św. W kaplicy Mszy św. przewodniczył o. Rafał Rządziński, natomiast w szkole w Golicach Mszę św. odprawił miejscowy katecheta o. Robert Maria Stachowiaka.

 

III Spływ kajakowy

Dnia 16 sierpnia, po raz pierwszy w tym roku, grupa młodzieży z naszej parafii wzięła udział w III Spływie Kajakowym. Po raz kolejny szlak przebiegał rzeką Liwiec. Większość z nas wycieczkę rozpoczęła spod naszej parafialnej kaplicy jadąc rowerami do Kisielan. Okazało się, że wielką przeszkodą był padający mocno deszcz. Mimo wszystko uczestnicy po różnych perturbacjach dotarli do celu. Pogoda poprawiła się na tyle, że mogliśmy popłynąć kajakami po Liwcu. W czasie spływu mogliśmy dziękować Bogu za przyrodę, którą stworzył i piękne widoki. W spływie gościnnie uczestniczyła s. Anna Łęczycka, która klika dni wcześniej złożyła swoje pierwsze śluby zakonne.

Oktawa Bożego Ciała

Przez osiem dni po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy oktawę. Po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy wszystkich parafian na procesję wokół naszej kaplicy. Przedłużmy naszą radość z tego, że Jezus jest wśród nas

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Jezus na ulicach naszej parafii

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi obchodziliśmy w tym roku 19 czerwca. Tego dnia, potocznie zwanym Bożym Ciałem, przeszliśmy z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii. Tradycyjnie zatrzymaliśmy się przy czterech ołtarzach przygotowanych przez mieszkańców okolicznych ulic, by zagłębić się w modlitwie, posłuchać słowa Bożego a także zamanifestować naszą wiarę w obecność Jezusa wśród nas.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Schola w Domu nad Stawami

W Domu Pomocy Społecznej „Domu nad Stawami” w Siedlcach dnia 17 czerwca 2014 roku w odbyły się uroczystości odpustowe ku czci patrona tegoż ośrodka » św. Alberta Chmielowskiego. Z tej okazji oprawę muzyczną uroczystej Eucharystii przygotowała nasza parafialna schola.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Przedszkolaki dziękują za cały rok

Dnia 16 czerwca 2014 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 w Siedlcach przybyły z dyrekcją, wychowawczyniami i rodzicami na wieczorną Mszę św. Chciały podziękować Panu Bogu za wszystko, czego doświadczyły i nauczyły się w kończącym się roku szkolnym. Dzięki pomocy swojej katechetki dzieci zaangażowały się w oprawę Eucharystii.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Znaki Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach

Już za dwa lata odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W tym roku po polskich diecezjach pielgrzymują znaki Światowych Dni Młodzieży ofiarowane ponad 20 lat temu przez papieża Jana Pawła II. W dniach 14-16 czerwca peregrynowały one w naszym mieście. Zarówno w przywitaniu znaków wzięli udział duszpasterze i młodzież z naszej parafii. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (szkoły, która mieści się na terenie naszej parafii) modlili się 16 czerwca 2014 roku podczas peregrynacji po szkołach siedleckich.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystość bierzmowania

We wtorek 3 czerwca, podczas Mszy św. wieczornej młodzież z naszej parafii, przez posługę Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, przyjęła sakrament bierzmowania. Pozostaje życzyć im by swoim życiem świadczyli o Jezusie i rozwijali w sobie dary Ducha Świętego, które otrzymali.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dzieci pierwszokomunijne w Niepokalanowie

W sobotę 31 maja 2014 r. dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii z rodzicami i opiekunami wyjechały na pielgrzymkę do Niepokalanowa. W programie była Msza św. z oddaniem się Niepokalanej, zwiedzanie muzeum i straży pożarnej.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystości pierwszokomunijne

W niedzielę 18 maja 2014 r. dzieci z drugich klas szkół podstawowych przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa podczas Eucharystii. Dla dwudziestu sześciu dzieci z naszej parafii był to bardzo ważny moment w ich życiu. W uroczystościach, którym przewodniczył Proboszcz o. Zdzisław Beń, uczestniczyły także najbliższe rodziny dzieci. Do tego wydarzenia dzieci przygotowali o. Adam Lubiatowski i s. Wiesława Kuliś.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rekolekcje przed bierzmowaniem

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2014 roku w szkole w Paprotni odbyły się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Czas skupienia poprowadzili ojcowie z Niepokalanowa - o. Grzegorz Maria Szymanik i o. Sylwester Gąglewski. Był to czas przybliżania się do Pana Boga oraz otwieranie się na działanie Ducha Świętego. Miejmy nadzieję, że owoce rekolekcji będzie widać nie tylko w najbliższych dniach ale w całym życiu kandydatów do bierzmowania.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Triduum Paschalne

Bezpośrednie przygotowanie przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego nazywamy Triduum Paschalnym. To Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Podczas tych dni możemy przeżywać i rozważać mękę i śmierć Pana Jezusa, które poprzedziły Jego chwalebne zmartwychwstanie.
Jak w tych dniach przygotowaliśmy się w naszej Parafii można zobaczyć w zamieszczonej poniżej Galerii.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Ćwiczenia harcerzy ze strażakiem

Podobnie jak harcerki tak i harcerze 4 kwietnia spotkali się z przedstawicielem straży pożarnej. Przeprowadził on szkolenie przeciwpożarowe i zapoznał ich ze sprzętem pożarniczym. Efekty tego można zobaczyć na zdjęciach w Galerii.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Droga krzyżowa ulicami Siedlec

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku ulicami Siedlec wierni przeszli w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej bp Zbigniew Kiernikowski.
Przedstawiciele naszej parafii nieśli krzyż od 10 do 11 stacji.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Finał Olimpiady o św. Maksymilianie

W dniach 2 i 3 kwietnia w salkach przy naszej kaplicy odbyły się finały VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, którego nasza parafia jest współorganizatorem. Pierwszego dnia do rywalizacji wystartowali gimnazjaliści z całej Polski. Wśród laureatów znalazło się 3 reprezentantów naszej diecezji, natomiast wśród laureatów ze szkół ponadgimnazjalnych znalazł się uczeń z Łukowa. W sumie na oba finały dojechało 135 uczniów. Zwycięzcom gratulujemy oraz wszystkim uczestnikom!
Zapraszamy za rok.
Więcej można przeczytać na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl

Przepisywanie Ewangelii według św. Łukasza

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wzięła udział w akcji „Przepisujemy Ewangelię wg św. Łukasza”. Na przygotowanym bristolu każdy z kandydatów przepisał fragment Ewangelii. Efekty pracy poszczególnych osób można zobaczyć w galerii w której umieszczone są zdjęcia wszystkich przepisanych stron.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1           galeria 2           galeria 3

Etap diecezjalny Olimpiady o św. Maksymilianie

Dnia 4 marca 2014 r. odbył się siedlecki etap diecezjalny VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, której współorganizatorem jest nasza Parafia. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pisali konkursowe testy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Następnie uczestnicy Olimpiady wzięli udział w Mszy św. Na koniec zostały ogłoszone wyniki. Reprezentanci szkół z terenu naszej Parafii zajęli dalekie miejsca. Do finału, który odbędzie się 2 i 3 kwietnia 2014 r. awansowało po trzech najlepszych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Szkolenie przeciwpożarowe Harcerek

Dnia 15 lutego 2014 roku harcerki z 8. siedleckiej drużyny „Ventus”, działającej przy naszej parafii, spotkały się z przedstawicielem straży pożarnej. Przeprowadził on szkolenie przeciwpożarowe podczas którego dziewczęta zapoznały się ze sprzętem pożarniczym. Prowadzony jest ciągle nabór do drużyny. Zainteresowane dziewczęta zapraszam na zbiórki w soboty o godzinie 1100, lub kontakt z o. Adamem.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Koncert kolęd

W niedzielny wieczór 19 stycznia, po Mszy św. wieczornej odbył się w naszej kaplicy koncert kolęd. Na początku swój repertuar przedstawił parafialny chór. W dalszej części, podobnie jak w poprzednich latach, zaśpiewała nasza schola dziecięca „Dwie korony”. Zarówno w trakcie występów, jak i na ich koniec, wykonawcy otrzymali gromkie brawa.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Jasełka

W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godzinie 1030 grupa dzieci pod kierunkiem s. Wiesławy Kuliś przedstawiła KONCERT KOLĘD.
W repertuarze przedstawienia znalazło się wiele kolęd i pastorałek. Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Chrystus nam się narodził!

O północy, z 24 na 25 grudnia, w naszej kaplicy (a także w świetlicy w Golicach) odprawiona Msza św. zwana Pasterką. W kaplicy Mszy św. przewodniczył przełożony miejscowej wspólnoty franciszkańskiej o. Stanisław Siergiej, który wygłosił również okolicznościowe kazanie. Gościliśmy franciszkanina z Lublina o. Ryszarda Stefaniuka.
W świetlicy w Golicach Mszę św. odprawił o. Adam Lubiatowski.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Szopka Bożonarodzeniowa

W poprzednich latach przy naszej kaplicy przed świętami Narodzenia Pańskiego budowana była żywa szopka. Tak jak w poprzednim roku, ze względu na budowę, nie mogła ona powstać. W naszej kaplicy można natomiast obejrzeć po raz pierwszy ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Jej autorem jest Michał Sobolewski.
Oficjalnie po raz pierwszy szopkę tuż po Pasterce uruchomił po raz pierwszy nasz zakrystian br. Andrzej Muracki.

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023