Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Matka Boża przyszła wzmocnić wiarę, ożywić ją wśród ludu.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2013

Rekolekcje adwentowe

W dniach 20-22 grudnia 2013 roku przeżywaliśmy w naszej kaplicy parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadził je o. Jan Skonieczny » franciszkanin z Łodzi. Podzielił się on z nami swoim doświadczeniem duszpasterskich (przez wiele lat pracował na Białorusi). Rekolekcjonista starał się nam pomóc przybliżyć się do Jezusa.
To co nas od Niego oddziela mogliśmy pozostawić podczas spowiedzi.

Od rana z Maryją

W okresie Adwentu w naszej kaplicy odprawiane są codziennie (oprócz niedziel) o godzinie 630 Msze święte » Roraty. Wpatrujemy się podczas nich w Maryję, która jest dla nas wzorem oczekiwania na przyjście Jezusa. Przed Mszą św. o 610 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorki i czwartki zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Po roratach w te dni można w salkach zjeść pyszne śniadanie i skorzystać z podwózki do szkoły. Serdecznie zapraszamy w ostatnich dniach Adwentu na Roraty!

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Mamy nowych ministrantów

Na Mszy św. o godzinie 1030 w niedzielę 24 listopada Proboszcz naszej Parafii » o. Zdzisław Beń włączył w grono ministrantów 4 dotychczasowych kandydatów: Mikołaja Kozickiego, Sebastiana Maciaka, Piotra Piekarta, Marcina Skwarka.
Nowym ministrantom życzymy owocnej służby przy ołtarzu Pańskim i opieki patronów!

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Wyniki konkursu plastycznego o św. Maksymilianie

Nasza Parafia jest współorganizatorem Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. 26 listopada zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego dla szkół podstawowych „Św. Maksymilian w Grodnie”. Z całej Polski (a także z zagranicy) do finału zakwalifikowano 638 prac. 48 prac zostało nagrodzone w kategoriach klas 0-III i IV-VI. Miło poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazła się nasza parafianka Kalina Kuźma z Zespołu Oświatowego w Golicach. Gratulujemy!

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Niedziela Rycerstwa Niepokalanej

Jak co roku, w niedzielę 3 listopada przeżywaliśmy w naszej parafii dzień poświęcony Rycerstwu Niepokalanej. W tym dniu na wszystkich Mszach św. głosił kazania asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej o. Grzegorz Maria Szymanik. Starał się on nam przybliżyć postać św. Maksymiliana » człowieka, który starał się miłować człowieka i Boga.

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Modlimy się za zmarłych

W miesiącu listopadzie w sposób szczególny modlimy się za naszych zmarłych. Drugiego listopada w wieczornej procesji wokół naszej kaplicy modliliśmy się tradycyjnie za tych wszystkich, którzy zakończyli swoją ziemską wędrówkę. Mamy nadzieję, że Bóg miłosierny przyjmie ich do swojego niebieskiego Jeruzalem.

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

Czwartego października obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Świętowanie rozpoczęliśmy wieczorem 3 października uczestnicząc w naszej kaplicy w nabożeństwie „Transitus” (z łac. „przejście”) upamiętniającym śmierć św. Franciszka. Nabożeństwo to jest odprawiane zgodnie z wielowiekową tradycją, na cześć św. Franciszka, który zmarł 3 października 1226 roku.
Ceremoniom przewodniczył o. Robert Marchwat. Uroczystość uświetniła śpiewem parafialna schola „Dwie Korony” oraz chór parafialny. W nabożeństwie uczestniczyli członkowie parafialnych grup III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także zaproszeni goście z innych okolicznych grup franciszkanów świeckich.

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rowerowy maraton patriotyczny

Dnia 24 września odbył się X Rowerowy Rajd Patriotyczny organizowany przez naszą Parafię oraz Zespół Oświatowy w Golicach. Pierwszy taki rajd zorganizował dziesięć lat temu o. Grzegorz Maria Szymanik.
Podczas jubileuszowego rajdu odwiedziliśmy sanktuarium maryjne w Budziszynie, gdzie modliliśmy się za poległych w kampanii wrześniowej w 1939 r. Wcześniej jednak w salkach przy naszej kaplicy świętowaliśmy dziesięciolecie organizowania rajdów. Był świeczki i pyszny tort... W programie rajdu było również ognisko przy szkole w Suchożebrach. Zmęczeni długą trasą chętnie powróciliśmy do Golic.
Chcemy podziękować za pomoc w zorganizowaniu rajdu Księdzu Proboszczowi z Mokobód oraz Dyrekcji szkoły w Suchożebrach, bez których pomocy rajd nie byłby tak udany.

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rozpoczęcie roku harcerskiego

Dnia 8 września 2013 roku harcerze z siedleckiego ZHR rozpoczęli nowy rok służby. W programie inauguracji była Msza św. i zabawa w parku linowym.

o. Adam Lubiatowski

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Obóz harcerski w Piaskach k/Krynicy Morskiej

W dniach 24 lipca - 10 sierpnia harcerze z 9 SDH „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski odpoczywali na obozie w Piaskach k/Krynicy Morskiej. Mieszkali w namiotach i samodzielnie budowali swoje łóżka (zwane fachowo pryczami). Czas spędzali na grach, zabawach i wędrówkach. Nie zabrakło także kąpieli w morzu i nocnych podchodów.

Paweł Łyczywek

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny zgodnie z planem rozpoczęliśmy w naszej parafii 2 września. W Zespole Oświatowym w Golicach Mszę św. o godzinie 930 odprawił i homilię wygłosił o. Robert M. Stachowiak. Eucharystię dla grona pedagogicznego oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odprawił w naszej kaplicy o. Robert Marchwat. Przy tej okazji pożegnano byłego katechetę kończącego pracę w Rolniku » o. Adama Lubiatowskiego. W wieczornej Mszy św. uczestniczyli uczniowie, którzy uczą się w szkołach poza naszą parafią.

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

II Spływ Kajakowy

Dnia 31 sierpnia odbył się II Spływ Kajakowy zorganizowany przez o. Roberta M. Stachowiaka.
Tym razem przepłynęliśmy drugi fragment rzeki Liwiec: od Wólki Proszewskiej do Jarnic. Do Kisielan Żmichy, skąd pożyczaliśmy kajaki, większość grupy dojechała rowerami. Do Wólki dojechaliśmy busem. Piękne widoki i różne wydarzenia w trakcie spływu sprawiły, że zanim się obejrzeliśmy a już pod wieczór byliśmy w Jarnicach. Trasa tego spływu miała długość aż 25 km. Dziękując Panu Bogu za wspaniały wypoczynek radośni i zarazem wróciliśmy rowerami do domów.

o. Robert Maria Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Siedlce na Max Festiwalu

W dniach 22-26 sierpnia w Niepokalanowie odbył się Max Festiwal - Rekolekcyjne Spotkanie Młodych. W spotkaniu udział brała grupa młodzieży z naszej parafii oraz z Siedlec i okolicznych miejscowości pod opieką o. Robert Marchwata, s. Jolanty Kaczyńskiej i Renaty Korneluk.
Tematem tegorocznego Max Festiwalu był sakrament pokuty i pojednania. Staraliśmy się na nowo odkryć ten ogromny dar Pana Boga, podczas którego dokonują się rzeczy po ludzku niemożliwe. Wśród zaproszonych gości byli: o. Tomasz Szymczak z Rzymu, Anna Zawadzka - psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego, Piotr i Jacek ze wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”, o. Zbigniew Deryło - były misjonarz z Afryki.

o. Robert Marchwat

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Oazowe rekolekcje na Kaszubach

Aleksandra Kasjaniuk i animatorka Paulina Wiensak ze wspólnoty oazowej z naszej parafii uczestniczyły w dniach 16 lipca - 2 sierpnia w rekolekcjach Oazy Nowego Życia 1. stopnia w miejscowości Szopa na Kaszubach. Spotkanie zostało przygotowane przez franciszkanów z prowincji gdańskiej. Rekolekcje moderowali o. Michał Sabatowski (przez ostatnie dwa lata pracował na misji w Ekwadorze) oraz moderatorka świecka Małgorzata Kostecka.
Najważniejszym punktem na ONŻ 1. jest przyjęcie Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela i oddanie Mu swego życia. Ostatniego dnia rekolekcji Ola Kasjaniuk przystąpiła do deuterokatechumenatu » kolejnego etapu formacji w Ruchu Światło-Życia.
Chcemy w tym miejscu podziękować wspólnocie Wielkiej Oazy Franciszkańskiej Sychem i jej moderatorowi o. Robertowi Zbierańskiemu za gościnność, otwartość i umożliwienie nam uczestniczenia w rekolekcjach.

Paulina Wiensak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Parafialny odpust

Dnia 14 sierpnia obchodziliśmy uroczystość św. Maksymiliana - patrona naszej parafii. Uroczystościom odpustowym przewodniczył przełożony miejscowej wspólnoty franciszkańskiej o. Stanisław Siergiej. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kaplicy. Odśpiewaliśmy także uroczyste „Te Deum”.
Św. Maksymilian Maria Kolbe jest ciągle wzorem dla dzisiejszego człowieka, który poszukuje Boga. Ojciec Maksymilian pociągał i pociąga ludzi pełnym prostej miłości oddaniem się Bogu przez Niepokalaną. Jest on dziś znany nie tylko w Polsce ale na całym świecie z ofiary swojego życia za drugiego człowieka.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rekolekcje oazowe w Karkonoszach

W dniach od 29 czerwca do 15 lipca w Ścięgnach koło Karpacza odbyły się rekolekcje Oazy Dzieci Bożych. Brało w niej udział 46 osób, w tym pięcioro uczestników i czworo animatorów z naszej parafii. Rekolekcje oparte były na tajemnicach różańcowych oraz modlitwie „Ojcze nasz”.
Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia. Oprócz spotkań w grupach, szkoły liturgii lub śpiewu wyruszaliśmy też na wędrówki po okolicy i nie tylko. Zdobyliśmy najwyższą górę w Karkonoszach, czyli Śnieżkę (1602 m n. p. m). Na szczycie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy menueta oraz inne piosenki z pokazywaniem. Schodząc, przy Małym Stawie, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w plenerze.
Wspaniałe wspomnienia po wspólnie spędzonym czasie pozostały w naszych sercach.

Edyta Krawczyk

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Biwak

W dniach 28-30 czerwca harcerze z 9 Siedleckiej Drużyny Harcerzy „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski mieli swój biwak przed obozowy w Zespole Oświatowym w Golicach. Druhowie przez ten czas bawili się i uczyli oraz przygotowywali do nadchodzącego obozu poprzez różnego rodzaju gry i zajęcia. W niedzielę wyruszyliśmy spod szkoły w Golicach do kaplicy oo. Franciszkanów, w której o g. 1200 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Paweł Łyczywek

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Harcerskie rekolekcje na wodzie

W dniach 14-16 czerwca odbyły się „Harcerskie rekolekcje na wodzie” Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Pierwsze śluby franciszkanów świeckich

W uroczystość św. Piotra i Pawła przypadającą 29 czerwca na Mszy św. wieczornej cztery osoby z młodszej grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyło swoją pierwszą profesję zakonną na jeden rok. Ślubowanie przyjął przełożony » brat Marcin Stec z Lublina. Eucharystii przewodniczył duszpasterz i opiekun grupy o. Robert Marchwat. Homilię wygłosił o. Michał Gawroński, regionalny asystent FZŚ z Lublina. Po Mszy św. odbyła się wspólna AGAPA.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zakończenie roku szkolnego w Rolniku

Dnia 28 czerwca w naszej świątyni odbyła się Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Eucharystii przewodniczył katecheta o. Robert Marchwat. Swoim śpiewem uroczystość uświetnił mini-chór szkolny pod przewodnictwem nauczyciela Leszka Lisiewicza. We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Msza na zakończenie roku szkolnego w Golicach

Dnia 27 czerwca o godzinie 1030 w Zespole Oświatowym w Golicach odbyła się Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Uczestniczyli w niej nauczyciele i uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Eucharystii przewodniczył o. Robert M. Stachowiak. Oprawę muzyczną kierowała nauczycielka muzyki Magdalena Lisiewicz. Przygotowaniami do liturgii kierowała miejscowa katechetka » s. Wiesława Kuliś.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zakończenie roku formacyjnego grup oazowych

W sobotnie popołudnie, 22 czerwca wszystkie grupy Ruchu Światło-Życie działające przy naszej parafii spotkały się na zakończenie roku formacyjnego. Spotkanie rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez moderatora grup oazowych o. Roberta Marchwata. Następnie w salkach parafialnych odbyła się AGAPE. W tej części programu oprócz zabaw i gier integracyjnych złożyliśmy podziękowania naszym moderatorom za trud wniesiony w ciągu całego roku.

Edyta Krawczyk

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Przedszkolaki na Mszy św.

Dnia 17 czerwca dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 23 razem z dyrekcją i pracownikami tej placówki i swoimi rodzicami uczestniczyły we Mszy św. na zakończenie kolejnego roku. Najmłodsi, przygotowani przez swoją katechetkę, czynnie włączyli się w Eucharystię czytając czytanie i modlitwę wiernych, śpiewając Psalm oraz idąc w procesji z darami. Po Mszy św. o. proboszcz obdarował dzieci łakociami i pamiątkowymi obrazkami.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Pierwszokomunijne dzieci w Niepokalanowie

Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. razem z rodzicami wybrały się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Oczywiście nie zabrakło katechetki s. Wiesławy Kuliś oraz duszpasterza i zarazem przewodnika - o. Adama Lubiatowskiego. Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem programu była Eucharystia sprawowana w starej kaplicy pw. św. Maksymiliana (pierwszy budynek Niepokalanowa). Podczas niej dzieci oddały się Niepokalanej i otrzymały pamiątkowe figurki Matki Bożej.
Pielgrzymi zwiedzili bazylikę, Panoramę Tysiąclecia, Misterium Męki Pańskiej, Muzeum św. Maksymiliana, muzeum niepokalanowskiej straży pożarnej (służą w niej tylko zakonnicy), muzeum papieskie (w tym roku mija 20 lat od wizyty bł. Jana Pawła II w Niepokalanowie). Radosnym akcentem było odwiedzenie siedziby Radia Niepokalanów. Pamiętaliśmy również o franciszkanach, którzy odeszli już do Niebiańskiego Niepokalanowa. Okazją było odwiedzenie cmentarza na ternie klasztoru niepokalanowskiego.
Po wielu punktach uczty duchowej nie zabrakło także smacznego obiadu, który zjedliśmy w miejscowym domu rekolekcyjnym. Zrobiliśmy także wspólne zdjęcie przy pomniku św. Maksymiliana i przed niepokalanowską bazyliką. Na sam koniec odwiedziliśmy filię Niepokalanowa - tzw. „Lasek” w którym pracuje o. Grzegorz Maria Szymanik i o. Sylwester Gąglewski.

o. Adam Lubiatowski

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1         galeria 2

Święcenie wianków

Jak co roku, w ostatni dzień oktawy uroczystości Bożego Ciała, następuje poświęcenie wianków i pierwocin ziemi. W tym roku, w czwartek 6 czerwca, dokonał tego obrzędu dokonał o. Robert Marchwat. Wianki przyniosły i osoby dorosłe i dzieci, co można zobaczyć na dołączonych w Galerii zdjęciach.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe

Rozpoczął się czerwiec - miesiąc w którym codziennie modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestniczenia nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.

o. Robert M. Stachowiak
Fotoreportaż z Ogólnoświatowej Adoracji Eucharystycznej w naszej parafii

Jak informowaliśmy 2 czerwca odbyła się Ogólnoświatowa Adoracja Eucharystyczna do której przyłączyła się nasza parafia. Zdjęcia z tego wydarzenia zamieszczone są w Galerii poniżej.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Oktawa Bożego Ciała

Do czwartku 6 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała. Codziennie, po wieczornej Mszy św. o godzinie 1800 można uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszej kaplicy. Postarajmy się przez to uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii by błogosławił nam i całej parafii.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Nasz udział w Ogólnoświatowej Adoracji Eucharystycznej

Nasza parafia włączy się 2 czerwca (od godziny 1700 do 1800) w Ogólnoświatową Adorację Eucharystyczną pod hasłem „Jeden Pan, Jedna wiara”. Będziemy modlić się w łączności z papieżem Franciszkiem. Centrum tej ogólnoświatowej adoracji organizowanej z okazji Roku Wiary będzie Bazylika św. Piotra na Watykanie. Tam od godz. 17 do 18 będzie modlił się papież Franciszek. Niech nasza kaplica w niedzielę o godzinie 1700, zapełni się parafianami, dla których Eucharystyczny Jezus jest najważniejszy.

o. Robert M. Stachowiak
Spływ kajakowy

W Dzień Dziecka, 1 czerwca, grupa młodzieży z naszej parafii razem z o. Robertem M. Stachowiakiem i s. Jolantą Kaczyńską wyruszyła na spływ kajakowy. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i błogosławieństwem, którego nam udzielił o. Adam Lubiatowski. Do miejsca rozpoczęcia spływu Kisielan Żmichy grupa dojechała rowerami. Spływ pełen był przygód i pięknych widoków, które mogliśmy podziwiać. Całością organizacji spływu zajął się Tomasz Myrcha.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Procesja Bożego Ciała

Dnia 30 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną popularnie Bożym Ciałem. Tego dnia zamanifestowaliśmy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii podczas procesji ulicami naszej parafii. Przeszliśmy ul. Kazimierzowską, ul. Ogrodową, Piaskami Starowiejskimi oraz ul. Kubusia Puchatka. W procesji modliliśmy się przy czterech ołtarzach specjalnie przygotowanych na tą okazję przez parafian i br. Andrzeja. Procesję zakończyło kazanie o. Stanisława Siergieja (gwardiana miejscowego klasztoru franciszkańskiego) oraz uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Ćwierć miliona...

We wtorek 28 maja nasz licznik na stronie parafialnej zanotował odwiedziny dwieście pięćdziesięciotysięcznej osoby odwiedzającej naszą stronę. Bardzo dziękujemy wszystkimi, którzy odwiedzają naszą stronę i zapraszamy do dalszego zaglądania i zapoznawania się z tym, co dzieje się w naszej parafii. Mamy też nadzieję (i wszystko się uda), że od przyszłego roku szkolnego nasza strona będzie jeszcze bardziej multimedialna.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Uroczystość Pierwszej Komunii św.

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej (26 maja) przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość I Komunii św.
Tego dnia 31. dzieci z klas II szkół podstawowych po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca w komunii św.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz o. Zdzisław Beń. Dzieci po raz pierwszy mogły uczestniczyć w Eucharystii dzięki przygotowaniu prowadzonym przez swoich katechetów oraz o. Adama Lubiatowskiego i s. Wiesławy Kuliś. Z serc dzieci i ich rodziców płynęło dziękczynienie za ten wielki dar.
Życzymy wytrwałości w złożonych Jezusowi obietnicach a także jak najczęstszego przyjmowania Pana Jezusa w komunii św.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1          galeria 2          galeria 3

Chór parafialny nagrodzony na diecezjalnym festiwalu

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że powstał u nas chór parafialny. Kolejny news dotyczył dodatkowego naboru do chóru. Jednak nawet w najśmielszych planach nie myśleliśmy, że kolejną informacją będzie fakt uhonorowania naszego parafialnego chóru.
Dnia 11 maja w kościele pw. św. Stanisława w Siedlcach odbył się I diecezjalny Festiwal Muzyki Liturgicznej o medal św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Brało w nim udział 18 zespołów. Nasz chór został uhonorowany srebrnym dyplomem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Poniżej, w Galerii, zamieściliśmy zdjęcia z gali wręczenia nagród podczas Festiwalu.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zapraszamy na nabożeństwa majowe

Rozpoczęliśmy maj - miesiąc, w którym w sposób szczególny czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zachęcamy do uczestnictwa w odprawianym codziennie (po Mszy św. wieczornej o 1800) w naszej kaplicy nabożeństwie majowym. Niech nie zabraknie czcicieli śpiewających Litanię loretańską i słuchających czytanek o tematyce maryjnej, którzy na wzór Matki Bożej chcą się zbliżać do Chrystusa.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Poświęcenie pól

W niedzielę 6 maja w Golicach i Golicach Kolonii odbyło się poświęcenie pól. Wśród śpiewów i modlitw o. Proboszcz i o. Robert Marchwat pobłogosławili miejscowe pola. Najważniejszy punktem programu była Eucharystia celebrowana w świetlicy w Golicach. Święcenie pól w innych wioskach będzie miała miejsce w kolejne niedziele maja

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Dni skupienia franciszkanów świeckich

W dniach 3-4 maja 2013 roku odbyły się dni skupienia młodszej grupy Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego przy parafii pw. św. Maksymiliana w Siedlcach. Spotkanie poprowadził i przewodniczył mu o. Juliusz Pyrek, kapucyn z Zakroczymia. Najważniejszym punktem obu dni była Eucharystia. W programie dni skupienia znalazły się katechezy, kręgi biblijne, modlitwa brewiarzowa oraz kręgi doświadczeń.

o. Robert Marchwat

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Zjazd ministrantów

W dniach 1-3 maja w Niepokalanowie Lasku odbył się Zjazd ministrantów z parafii prowadzonych przez franciszkanów z prowincji warszawskiej. Organizatorem spotkania był asystent prowincjalny do spraw powołań o. Sylwester Gąglewski. Do Niepokalanowa Lasku dotarli przedstawiciele z Suwałk oraz naszej parafii (z opiekunem » o. Robertem Stachowiakiem).
W programie spotkania były codzienne Eucharystie, adoracje Najświętszego Sakramentu a także modlitwa brewiarzowa. Nie zabrakło zabawy, która zajęła większość czasu podczas drugiego dnia zjazdu. Grupy szukały skarby w tzw. „Grze miejskiej”. Zabawa choć wycieńczająca (każdy z uczestników przeszedł po kilkanaście kilometrów) przyniosła chyba więcej radości niż zmęczenia. Nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który co jakiś czas siąpił z nieba. W niedziele ministranci odwiedzili Niepokalanów oraz rozegrali quiz maryjny. Nasza grupa wygrała w nim przepiękny ewangeliarz, który będzie można wykorzystywać w naszej parafii.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Celebracja słowa Bożego w ramach prac synodalnych

Dnia 30 kwietnia po Mszy św. wieczornej odbyła się w naszej kaplicy celebracja słowa Bożego w ramach prac synodalnych. Temat spotkania: „Kościół w misji do świata”. Liturgii przewodniczył o. Adam Lubiatowski. Uczestniczyli w nim przede wszystkim członkowie parafialnego zespołu synodalnego.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Spotkanie Rady Parafialnej

W czwartek 25 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej. Uzgodniono na nim m.in. terminy poświęcenia pól w poszczególnych wioskach naszej parafii. Po konsultacji o. proboszcza z Radą Parafialną, została ona poszerzona o dodatkowych członków w dwóch okręgach, z racji na ich wielkość. I tak z nominacji o. proboszcza (co przewiduje Statut Rady Parafialnej nadany przez Ks. Biskupa Ordynariusza) członkami Rady Parafialnej zostali: Jadwiga Skup z Golic oraz Michał Sobolewski z Siedlec.

o. Zdzisław Beń

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Koniec roku szkolnego maturzystów

Uroczystą Mszą św. w naszej kaplicy i apelem na sali gimnastycznej dnia 26 kwietnia zakończyli tegoroczni maturzyści swoją edukację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Eucharystii przewodniczył o. Robert Marchwat a słowo Boże wygłosił o. Robert M. Stachowiak (obaj są katechetami w ZSP nr 4).
Po Mszy św. maturzyści otrzymali dyplomy ukończenia nauki religii w szkole średniej.
Druga część pożegnania maturzystów odbyła się w sali gimnastycznej ZSP nr 4. Za część artystyczną odpowiedzialna była klasa IV TK. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia nauki w szkole średniej. Już za kilka dni rozpoczną bój na polu walki, który nosi nazwę MATURA. Życzymy samych zwycięstw!

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Niedziela Dobrego Pasterza

Dnia 21 kwietnia przypadała IV Niedziela Wielkanocna, popularnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczęła ona tydzień modlitw o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne. W naszej kaplicy okolicznościowe kazania głosił o. Sławomir Głuchowski z franciszkańskiego klasztoru w Warszawie. Oprócz modlitw zbierane były również ofiary na franciszkańskie seminarium w Łodzi. W tym samym czasie w tą szczególną niedzielę w Radziejowie kazania głosił o. Robert M. Stachowiak.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Czuwanie harcerzy

W sobotę 20 kwietnia harcerze z 9 Siedleckiej Drużyny Harcerzy „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski przeżywali uroczyste czuwanie w salkach przy naszej kaplicy. W programie znalazły się m.in. zabawy i wspólne rozmowy. W niedzielę harcerze uczestniczyli we Mszy św. o godzinie 1030, której przewodniczył nasz duszpasterz o. Adam Lubiatowski

Druh Paweł Łyczywek

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Pielgrzymka maturzystów

Dnia 19 kwietnia maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej do Częstochowy. Wśród nauczycieli, którzy pojechali z nimi byli katecheci ze szkoły: s. Jolanta Kaczyńska, o. Robert Marchwat i o. Robert M. Stachowiak.
W programie pielgrzymki znalazło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Różaniec a centrum stanowiła Msza św. odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Maturzyści prosili za wstawiennictwem Maryi o dobre wyniki podczas egzaminu dojrzałości, który już za kilkanaście dni ich czeka.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Msza św. w intencji dobrodziejów

W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 1800 w naszej kaplicy została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy pomagali przy organizacji VII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie.
Po Eucharystii członkowie Komitetu Organizacyjnego spotkali się by podsumować tegoroczną Olimpiadę i rozpocząć prace nad ósmą edycją.
Wszyscy byli tak zaangażowani i przejęci, że niestety nikt nie zrobił zdjęć z tego wydarzenia. Mam jednak nadzieje, że pozostanie ono w naszych sercach i pamięci.

o. Robert M. Stachowiak
Harcerski dzień skupienia

W sobotę 13 kwietnia odbył się przy klasztorze franciszkańskim w Siedlcach harcerski dzień skupienia HADES. Uczestniczyli w nim harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Tematem przewodnim było przebaczenie. W programie znalazła się m.in. Msza św., konferencja, rozważanie fragmentów Pisma Świętego, adoracja (animowana przez harcerzy). Istniała także możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.

o. Adam Lubiatowski

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

   Sekwencja wielkanocna w wykonaniu Wioletty Skup i o. Roberta Marchwata

   

Chrzest w drugi dzień Świąt

W poniedziałek wielkanocny na Mszy św. o godzinie 1200 odbył się chrzest czwórki dzieci. Do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Jakub, Martyna, Nikodem i Piotr. Zdjęcia w Galerii poniżej

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Procesja rezurekcyjna

W poranek wielkanocny cieszymy się i radujemy ze zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 600 tłumy wiernych uczestniczyły w Rezurekcji. Poprzedziła ją procesja z której zdjęcia można znaleźć w Galerii poniżej.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Triduum Paschalne

Trzy dni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy rozważanie męki, śmierci i powstania z martwych Jezusa Chrystusa, tak zwanym Triduum Paschalne. Wielki Czwartek dziękowaliśmy za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. W piątek pochylaliśmy się nad męką Pana Jezusa. W sobotni wieczór przeżywaliśmy Wigilię Paschalną.
W galerii można znaleźć zdjęcia, które udało się zrobić w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Procesja w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej odbyła się w naszej parafii uroczysta procesja wejścia do kościoła na wzór wejścia tłumów z Jezusem do Jerozolimy. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z procesji, która miała miejsce przed Mszą św. o godzinie 10.30.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Finały Olimpiady o św. Maksymilianie

W dniach 19 i 20 marca odbyły się finały VII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego konkursu jest także nasza parafia.
Część finałowa odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach oraz w salkach przy naszej kaplicy.
Więcej o zwycięzcach i laureatach można dowiedzieć się na stronie www.olimpiada.franciszkanie.pl

o. Robert M. Stachowiak

Finaliści - szkoły gimnazjalne /Powiększ/ Finaliści - szkoły ponadgimnazjalne /Powiększ/

   Komentarz o. Roberta M. Stachowiaka (dla Katolickiego Radia Podlasie) o wyborze nowego
    Papieża Franciszka. Materiał zamieszczamy dzięki uprzejmości Redakcji Radia.

   

Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 8 do 10 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
Poprowadził je oblat o. Cyprian Czop, który przyjechał do nas z Ukrainy. Przez trzy dni parafianie wsłuchiwali się w słowa rekolekcjonisty, mogli skorzystać z sakramentu pokuty a także w nabożeństwach: pokutnym, Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żali.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Rekolekcje wielkopostne w ROLNIKU

W dniach 7-8 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, które poprowadził katecheta tej szkoły o. Robert Marchwat.
W czwartek nauki rekolekcyjne przebiegały pod hasłem „Świadectwo wiary”. Tego dnia świadectwem wiary dzieliła się Ewa Kielmas, która ukazała młodzieży, że warto zaprosić Jezusa do swego życia.
W piątek tematem była rodzina. W tym dniu świadectwem o rodzinie i małżeństwie dzielili się członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działającego przy naszej parafii.
W każdym dniu była sprawowane Msze Święte w naszej kaplicy parafialnej w której uczestniczyła młodzież oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele.

o. Robert Marchwat

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Drugi etap Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie

Dnia 26 i 27 lutego odbył się drugi etap dla diecezji siedleckiej (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie organizowanej przez naszą parafię. 73 uczniów gimnazjów i 18 uczniów szkół ponadgimnazjalnych napisało test sprawdzający w salach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Kolejnym punktem programu była wspólna Eucharystia. Po niej wszyscy uczestnicy wraz z katechetami udali się na wspólną agapę i ogłoszenie wyników. Z każdej kategorii do etapu finałowego zakwalifikowało się po trzech uczniów. Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1           galeria 2

Spotkanie siedleckich harcerzy

Dnia 23 lutego siedlecki ZHR przeżywał Dzień Myśli Braterskiej. To uroczyste spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w naszej kaplicy, której przewodniczył o. Adam Lubiatowski. W programie uroczystości znalazły się m.in. zabawy w terenie oraz spotkania w salkach przy kaplicy pw. św. Maksymiliana.

o. Adam Lubiatowski

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1

Schola na feriach

W dniach od 26 stycznia do 1 lutego 2013 roku schola wraz z opiekunami wyjechała na ferie zimowe. Pogoda nie rozpieszczała, ale i tak udało się odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Kowarach oraz czeską stolicę - Pragę. W drodze powrotnej znalazła też czas, aby pokłonić się Matce Bożej na Jasne Górze.

o. Zdzisław Beń

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1           galeria 2

Koncert kolęd i pastorałek

20 stycznia, jak co roku, w naszej kaplicy odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej parafialnej scholi oraz nowopowstałego chóru parafialnego. Po niedzielnej Mszy św. wieczornej można było posłuchać pieśni związanych z okresem Bożego Narodzenia w wykonaniu młodszych i starszych.
Po koncercie członkowie scholi (z rodzicami) oraz chóru parafialnego spotkali się na dzieleniu opłatkiem i wspólnej agapie.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz


Przedłużenie okresu głosowania do Rady Parafialnej

Można jeszcze głosować na członków Rady Parafialnej. Ojciec Proboszcz przedłużył okres głosowania na radnych parafialnych (pierwotna data to 20 stycznia) do 2 lutego 2013 roku. Ci którzy nie głosowali jeszcze mają szansę oddać swój głos wrzucając go na specjalnych kartkach do urny, która jest wystawiona w kaplicy przy figurce Matki Bożej.

o. Robert M. Stachowiak

Spotkanie opłatkowe Kręgu Biblijnego

Dnia 16 stycznia członkowie Kręgu Biblijnego wraz z dziećmi spotkali się w salce przy naszej kaplicy na spotkaniu opłatkowym. Po wspólnej modlitwie członkowie koła podzieli się opłatkiem i zasiedli do stołu by spożyć przygotowaną agapę. W tym dniu oprócz spotkania opłatkowego wspólnota świętowała urodziny swojego opiekuna o. Roberta Marchwata. Nie obyło się bez tortu i tradycyjnego „Życzymy, życzymy”.

Aneta Kasjaniuk

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Wigilijne spotkanie grupy Ruchu Światło-Życie

Dnia 13 stycznia, w godzinach wieczornych, odbyło się spotkanie opłatkowe parafialnej grupy Ruchu Światło-Życie (OAZA). Rozpoczęło się ono Mszą św. niedzielną o godzinie 1700. Następnie członkowie grupy spotkali się w salkach parafialnych na dzieleniu się opłatkiem, życzeniach oraz wspólnej agapie. Oazowicze otrzymali również świąteczne podarunki. Nad wszystkim czuwał i opiekę sprawował opiekun parafialnej grupy oazowej - o. Robert Marchwat.

Martyna Stachowicz

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Olimpiada o św. Maksymilianie

Dnia 12 listopada miał miejsce finał plastycznego konkursu dla szkół podstawowych (Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie), którego organizatorem jest m.in. nasza parafia. Na konkurs wpłynęły 494 prace z całej Polski. Nagrodzone zostały prace w różnych technikach a także grupach wiekowych.
Więcej można przeczytać na stronie
http://www.olimpiada.franciszkanie.pl .
Natomiast w dniu 5 grudnia w 132 szkołach naszej Ojczyzny odbył się etap szkolny Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Udział w nim wzięło 775 gimnazjalistów i 358 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu awansowało w sumie 295 uczniów.
Pod koniec lutego w ośrodkach diecezjalnych zostanie zorganizowany etap II. Gospodarzem finału planowanego na koniec marca będzie nasza parafia.
Olimpiada to ogrom prac organizacyjnych. Większość z nich jest wykonywana przez osoby świeckie działające przy parafii pw. św. Maksymiliana w Siedlcach, na czele z przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Anną Nowak. Informacje z kolejnych etapów Olimpiady, będą umieszczane na bieżąco na naszej stronie.

o. Robert M. Stachowiak

Zainaugurował chór parafialny

Podczas wigilijnej Mszy św. Narodzenia Pańskiego (popularnie zwanej Pasterką) zainaugurował swoją działalność nowopowstały chór parafialny. W skład chóru wchodzą nasi parafianie: Małgorzata Hawryluk, Agnieszka Skup, Joanna Mitrus, Irena Wróbel, Piotr Hawryluk, Zdzisław Wróbel, Michał Skup, Marcin Łyczywek, Ludwik Woźniak. Dyrygentką chóru jest nasza organistka Wioletta Skup.
Niestety debiut chóru umknął fleszom wścibskim paparazzim. Udało się jednak zrobić zdjęcia z drugiego występu chóru w niedzielę Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2013 r. podczas Mszy św. o godzinie 1200.
Chętnych, którzy by chcieli przyłączyć się do tej kolejnej grupy parafialnej, proszeni są o zgłaszanie się do Pani organistki » Wioletty Skup.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Informacja na temat fotograficznego kursu dla młodzieży

W dniach 28-31 stycznia, w salkach przy naszej kaplicy, odbędzie się Kurs Fotograficzny dla młodzieży. Poprowadzi go gwardian siedleckiego klasztoru ojców franciszkanów » o. Stanisław Siergiej. Kurs organizowany jest dla amatorów fotografowania, którzy chcą poznać podstawowe zasady związane z robieniem zdjęć. Chętnych prosimy o pobranie karty zgłoszeniowej z zakrystii lub ze strony internetowej (poniżej) i przekazanie jej o. Robertowi Stachowiakowi do 25 stycznia (piątek).
Na zakończenie kursu odbędzie się konkurs fotograficzny, którego zwycięzcę wyłonią internauci.

o. Robert M. Stachowiak

Spotkanie opłatkowe młodszej grupy franciszkanów świeckich

Dnia 12 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe młodszej grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Poprzedziła Msza św. oraz Nieszpory. W spotkaniu uczestniczyło 9 osób dorosłych i czwórka dzieci.
Ojciec Robert Marchwat poprowadził wspólną modlitwę i odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. Po złożeniu życzeń wszyscy wspólnie spędziliśmy czas przy wigilijnym stole. Spotkanie odbyło się w rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Katarzyna Czajkowska

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Zapowiedź turnieju pingpongowego

W okresie ferii (28-31 stycznia) w salkach przy naszej kaplicy odbędzie się Parafialny Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży działające w naszej parafii. Kartę zgłoszeniową (osoby niepełnoletnie muszą mieć również podpisaną zgodę rodziców) można pobrać w zakrystii lub poniżej, na stronie a także u o. Roberta Stachowiaka. Wypełnione karty należy przekazać o. Robertowi najpóźniej do 25 stycznia (piątek). Porządek rozgrywek zostanie umieszczona stronie internetowej, w salkach parafialnych oraz poinformowani o nim będą uczestnicy.

o. Robert M. Stachowiak

Kolędowanie po klasztorze

Tradycją franciszkańskich klasztorów jest kolędowanie po klasztorze w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia. W tym roku w naszej wspólnocie przeżyliśmy także kolędowanie. Po wspólnej modlitwie przeszliśmy po naszych celach zakonnych by przy śpiewaniu kolęd uroczyście je poświęcić i okadzić. Na zakończenie uroczystości każdy z nas wylosował swojego patrona oraz sentencję na kolejny rok.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Spotkanie wigilijne grupy Żywego Różańca

Dnia 6 stycznia członkowie koła Żywego Różańca pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu spotkali się w salce przy naszej kaplicy na spotkaniu opłatkowym. Po wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza członkowie koła podzieli się opłatkiem i zasiedli do stołu by spożyć przygotowaną agapę. Na spotkaniu był obecny opiekun duchowy koła gwardian klasztoru franciszkańskiego w Siedlcach o. Stanisław Siergiej.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Świeccy franciszkanie podzielili się opłatkiem

W uroczystość Objawienia Pańskiego parafialna grupa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich spotkała się na spotkaniu opłatkowym. Spotkaniu przewodniczył opiekun grupy proboszcz o. Zdzisław Beń. Członkowie grupy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Ostatnim punktem była wspólna agapa.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Spotkanie grupy Rycerstwa Niepokalanej

Tradycyjnie, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, 5 stycznia zebrała się na spotkaniu grupa Rycerstwa Niepokalanej działająca przy naszej parafii. Spotkanie poprowadził opiekun wspólnoty - o. Adam Lubiatowski. Tematem spotkania była miłość własna na podstawie konferencji św. Maksymiliana.

o. Adam Lubiatowski

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Bal na rozpoczęcie nowego roku

W sylwestrową noc w salkach parafialnych odbył się Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Organizatorami była młodzież z parafialnej Ruchu Światło-Życie popularnie nazywanego Oazą. Gospodarzy reprezentowali o. Robert Marchwat (opiekun parafialnej grupy oazowej) oraz o. Robert Stachowiak.
Bal rozpoczął się o godzinie 2000 polonezem. Szaleństwa na parkiecie wydawało się, że nie było końca. Jednak o północy nastąpiła przerwa przeznaczona na centralny punkt programu » uczestnictwo w uroczystej Mszy św. Młodzież bawiła się bez żadnych wspomagaczy (czytaj: alkoholu). Bawiła się wyśmienicie, czego może dowodzić fakt, że rano mało komu chciało się wracać do domu.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania balu (nie będziemy ich wymieniać - oni wiedzą o kogo chodzi) serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że już za rok będziemy mogli się znowu spotkać na II Bezalkoholowym Balu Sylwestrowym.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1           galeria 2           galeria 3Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023