Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Najlepsze nabożeństwo do Niepokalanej, to nie odmawianie wielu pacierzy, ale prosty stosunek dziecka do Matki.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2012

Harcerze z pomocą na Ukrainie

Polscy katolicy świętują Boże Narodzenie w oparciu o tradycje swoich dziadków. Niektórzy niestety, z powodów ubóstwa, nie mogą pozwolić sobie na odświętne jedzenie, nie mówiąc już o tradycyjnej liczbie potraw. Dlatego też harcerze z naszej parafii przyłączyli się do corocznej Akcji Paczka, której zadaniem jest zaopatrzyć najbiedniejsze, polskie rodziny żyjące poza granicami kraju. Po raz kolejny, harcerze ZHR z Siedlec odwiedzili Dowbysz, ukraińskie miasto, które ciągle potrzebuje pomocy materialnej ale również ciepła, które dzięki druhom i druhnom otrzymali podczas wizyty, łamiąc się przy tym opłatkiem.

druh Tomasz Myrcha

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Wybory Rady parafialnej

Już dawno minęła pięcioletnia kadencja obecnej Rady parafialnej. Dlatego o. Proboszcz zarządził wybory członków Rady parafialnej na kolejną kadencję. Kartki do głosowania, które dorośli członkowie Parafii otrzymują w czasie kolędy, należy wrzucać do dnia 20 stycznia do specjalnej urny, która jest wystawiona w kaplicy. Po to obecni radni parafialni otworzą komisyjnie skrzynkę. Ci, którzy otrzymają największą liczbę głosów z poszczególnych części Parafii zostaną wybrani do Rady, która jest według prawa » wspólnotą doradczą o. Proboszcza.

o. Robert M. Stachowiak

Spotkanie rycerzy Niepokalanej

29 grudnia w salce parafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe dwóch grup Rycerstwa Niepokalanej działających przy naszej parafii. Honorowym gościem spotkania był o. Grzegorz Szymanik » asystent franciszkańskiej prowincji warszawskiej ds. Rycerstwa Niepokalanej. W zebraniu wzięła także Milena Korneluk » reprezentantka grupy MI z Warszawy. Serdeczne życzenia, przełamanie się opłatkiem a także wspólna agapa wypełniła wieczorne spotkanie.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Parafialni kolędnicy

Tradycją okresu Bożego Narodzenia są kolędnicy, którzy odwiedzają nasze domy. Dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie, pod opieką o. Roberta Marchwata przygotowali scenkę przypominającą o wydarzeniu w betlejemskiej stajence sprzed prawie 2000 lat. Tą radosną nowiną podzieliliśmy się z rodzinami naszej parafii, które zechciały nas przyjąć. W czasie spotkań była okazja do wspólnego kolędowania i radowania się z narodzin Jezusa Chrystusa.

Martyna Stachowicz

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Wigilia harcerzy

Dnia 28 grudnia odbyła się wigilia harcerzy z 9 SDH „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski, którzy działają przy naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie przeczytaniem opisu narodzi Chrystusa oraz podzieleniem się opłatkiem. Złożyliśmy sobie również życzenia. Następnie siedliśmy do jedzenia potraw przyniesionych przez nas. Każdy harcerz otrzymał również okolicznościowy prezent.

druh Paweł Łyczywek

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Kolęda w parafii

Od piątku 28 grudnia rozpoczęła się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Jej celem jest błogosławieństwo rodziny i domu, wspólna modlitwa oraz podzielenie się spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi życia parafialnego. Tradycyjnie kolęda rozpoczęła się w Golicach. W tym roku parafian odwiedza pięciu kapłanów.

o. Robert M. StachowiakŻyczenia Bożonarodzeniowe

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego wszystkim Parafianom oraz Gościom parafialnej strony internetowej życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Niepokalanej w tym szczególnym okresie. Niech Jezus » ten sam, który narodził się w Betlejem, rodzi się także codziennie w naszych sercach!

Szopka Bożonarodzeniowa

Jak co roku w naszej kaplicy stanęła szopka. Przygotował ją nasz parafianin pan Stanisław Kmiecik. Tych co nie mogą jej zobaczyć „na żywo” zapraszamy do Galerii. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę św. o północy - Pasterkę (w naszej kaplicy oraz w świetlicy w Golicach).

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Spotkanie opłatkowe ministrantów

Dnia 22 grudnia w godzinach porannych, jako pierwsza grupa, ministranci wraz ze swoim opiekunem spotkali się na tzw. „opłatku”. Spotkanie (w którym wzięło udział 13 ministrantów) rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Nie mogło również zabraknąć św. Mikołaja, który dla każdego ministranta pozostawił prezent. Na koniec powspominaliśmy sobie, co wydarzyło się w tym roku. Nie zabrakło także wspomnień z lat wcześniejszych.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Spotkanie porekolekcyjne

W połowie listopada dzieci (od III klasy szkoły podstawowej do I klasy gimnazjum) z naszej parafii brały udział w rekolekcjach w Golicach. 16 grudnia, miesiąc po tym wydarzeniu, w salkach przy naszej kaplicy odbyło się spotkanie porekolekcyjne. Podczas niego powspominaliśmy o tych trzech dniach, które przeżyliśmy razem, oglądnęliśmy zdjęcia i film z rekolekcji, których autorką jest Elżbieta Kasjaniuk. Dzieci pochwaliły się również tym, co wyrosło z ich ziarenek, które posadziły podczas rekolekcji. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i zabaw. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą i błogosławieństwem.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Roraty

Od początku Adwentu można w naszej parafii uczestniczyć we Mszach św. roratnich, które rozpoczynają się o godzinie 630 w dni powszednie. We wtorek i czwartek uczestniczą w nich w sposób szczególny dzieci. Po Mszy św. mogą one w naszych salkach skosztować zdrowego mleka, zjeść kanapkę. Po uczcie duchowej a także posiłku dla ciała dzieci raźno wybierają się do szkoły.
Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w tych Mszach św. w sposób szczególny poświęconych Matce Bożej. Wytrwałych zapraszamy również do uczestnictwa w śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, które ma miejsce o godzinie 610 w dni powszednie.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Świadectwo Komandosa Niepokalanej

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, które obchodzimy 8 grudnia, to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej. W wigilię tego święta w Katolickim Radiu Podlasie można było wysłuchać świadectwo Patryka Bednarczyka z naszej parafialnej grupy Rycerstwa Niepokalanej uczestniczącej w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej (grupę tę niektórzy nazywają „Komandosami Niepokalanej”). Dzięki uprzejmości redakcji radia zamieszczamy plik dźwiękowy ze świadectwem Patryka.

o. Robert M. Stachowiak

Rekolekcje adwentowe

W dniach 7-9 grudnia przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Był to przede wszystkim czas pochylenia się nad naszym życiem, postępowaniem oraz grzechem. Pomógł nam w tym rekolekcjonista o. Ventsi Nikolov, który jest franciszkaninem, rodowitym Bułgarem. Dzięki naukom rekolekcyjnym, które głosił nasz gość w naszej kaplicy (w niedzielę również w świetlicy w Golicach) od piątku do niedzieli, mogliśmy zajrzeć do naszego wnętrza i zastanowić się, co muszę zmienić. Wielką pomocą był również sakrament pokuty i pojednania. Oprócz duszpasterzy-franciszkanów można było się wyspowiadać również u zaproszonych księży z siedleckich parafii.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Zaproszenie na Bal Sylwestrowy

Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe i OAZA działająca w naszej parafii zapraszają na BEZALKOHOLOWY BAL SYLWESTROWY, który odbędzie się w salkach przy naszej kaplicy 31 grudnia.
Bal organizowany jest dla młodzieży od III klasy gimnazjum wzwyż. Koszt: 25 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do o. Roberta Marchwata lub o. Roberta Stachowiaka. Zapisy będą prowadzone do 20 grudnia.
Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego jest formą zabawy, w której ma być miejsce dla Boga. Dlatego jest też imprezą bezalkoholową, a w centrum nocy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. W ten sposób pierwszą czynnością w nowym roku będzie modlitwa o Boże błogosławieństwo na ten nadchodzący czas.

o. Robert M. Stachowiak

Świadectwo o Cudownym Medaliku w Katolickim Radiu Podlasie

Dnia 27 listopada mija 182. rocznica objawień Cudownego Medalika. Świadectwo o oddziaływaniu Cudownego Medalika w swoim życiu dawała dzisiaj w Katolickim Radiu Podlasie nasza parafianka Ewa Kielmas. Dzięki uprzejmości redakcji radia zamieszczamy plik dźwiękowy.

o. Robert M. Stachowiak

Wieczornica Patriotyczna

Aby tradycji stało się zadość, harcerze drużyny ZHR działającej przy naszej parafii zorganizowali 25 listopada 2012 roku Wieczornicę Patriotyczną. Była ona próbą sił, która miała utwierdzić w przekonaniu, że druhowie poradzą sobie w przygotowaniu marcowej Wieczornicy dla chętnych parafian. Harcerze przeszli próbę pomyślnie i już planują nowe spotkanie z historią i patriotyzmem. Kolejna inicjatywa, skierowana już do większej publiczności będzie ubogacona w tematykę Żołnierzy Wyklętych.

druh Tomasz Myrcha

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Spotkanie Duszpasterstwa Niewidomych i Niedowidzących

W niedzielę 25 listopada 2012 roku w naszej kaplicy spotkali się członkowie Diecezjalnego Duszpasterstwa Niewidomych i Niedowidzących. Mszy św. o godzinie 1400 przewodniczył ks. Robert Osypowicz - diecezjalny duszpasterz tego środowiska. Po Eucharystii grupa udała się do salek na wspólne spotkanie formacyjne. Takie zebrania osób niewidomych i niedowidzących będą odtąd odbywały się w ostatnie niedziele miesiąca.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Nowi ministranci

Dnia 25 listopada 2012 roku w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata grono ministrantów zwiększyło się o kolejne dwie osoby. W to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza na Mszy św. o godzinie 1030 dwóch kandydatów Adam Kasjaniuk i Andrzej Wróbel złożyło przysięgę ministrancką na ręce Proboszcza o. Zdzisława Benia.
Zdjęcia z tej uroczystości możecie oglądnąć w Galerii. To wielka radość nie tylko dla nowych ministrantów i ich rodzin, ale także dla całej Parafii. Miejmy nadzieję, że tych, którzy będą chcieli służyć przy Ołtarzu nigdy nie zabraknie. Ewentualnych kandydatów serdecznie zapraszam do zgłaszania się do mnie (o. Roberta Stachowiaka) opiekuna ministrantów.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Mała Kapituła franciszkanów świeckich

Dnia 24 listopada 2012 roku odbyła się Mała Kapituła młodszej grupy Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego w parafii pw. św. Maksymiliana w Siedlcach. Kapitule przewodniczył o. Juliusz Pyrek, kapucyn z Zakroczymia. Do 2011 roku pełnił on funkcję Asystenta Regionalnego Młodzieży Franciszkańskiej. W kapitule wzięło udział 11 osób dorosłych i 11 dzieci.
Tematem przewodnim było słowo „Trędowaty”, które nawiązywało do spotkania św. Franciszka z człowiekiem chorym na trąd. Program obejmował dwie katechezy, krąg biblijny (dzielenie się słowem Bożym), krąg doświadczeń (oddziaływanie słowa Bożego w codziennym życiu), Liturgia Słowa, oraz nieszpory. Szczytem spotkania była Eucharystia, po której cała wspólnota udała się na agapę.

Katarzyna Czajkowska

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Rekolekcje dla dzieci Golice 2012

W dniach 16-18 listopada w Golicach odbyły się rekolekcje dla dzieci (od III klasy szkoły podstawowej do I klasy gimnazjum). Hasło rekolekcji „Ziarenka wiary” nawiązywało do przeżywanego w całym Kościele Roku Wiary.
Pierwszego dnia oprócz nauki rekolekcyjnej oraz Mszy św. uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi krzyżowej, która odbyła się w plenerze. Sobota to dalszy czas pochylania się nad tematem wiary. Każda z grup ułożyła pantomimę do słów przypowieści o siewcy. Wieczorem, po kolacji apostolskiej, uczestnicy wyszli do mieszkańców Golic, by dzielić się z nimi radością przeżytych rekolekcji oraz przyjętego słowa Bożego.
Główny punkt niedzielnego programu stanowiła Eucharystia, w której uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami Golic w miejscowej świetlicy. Dzieci uświetniły Mszę św. śpiewem a po niej jedna z grup przedstawiła swoją pantomimę przypowieści o siewcy.
Oczywiście oprócz modlitwy w ciągu tych trzech dni nie zabrakło zabawy. Więcej możecie obejrzeć w galerii i na załączonym filmie.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:    zobacz
 Pantomima Przypowieści o siewcy:
   GRUPA I        GRUPA II        GRUPA III        GRUPA IV        GRUPA V        GRUPA VI       

Rocznica śmierci o. Brunona Pawłowicza

13 października 2012 roku minęło 25 lat od śmierci franciszkanina o. Brunona Zygmunta Pawłowicza - byłego krajowego duszpasterza niewidomych. W miejscach, gdzie pracował, odprawiano tego dnia w jego intencji Msze św. Także w naszej kaplicy podczas wieczornej Eucharystii pamiętaliśmy o o. Brunonie.

Ojciec Pawłowicz (pochodzący z Łysowa Siedleckiego) w swojej pracy duszpasterskiej w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Lublinie zasłynął przede wszystkim ofiarną pracą z niewidomymi. Od 1980 do 1987 roku był ich krajowym duszpasterzem. Zginął w wypadku samochodowym dnia 13 października 1987 roku.

W uroczystej koncelebrze w naszej kaplicy uczestniczył ks. Robert Osypowicz - duszpasterz niewidomych diecezji siedleckiej. Gościliśmy również członków Polskiego Związku Niewidomych (oddział Siedlce), a także przedstawicieli rodziny o. Brunona.

Po Eucharystii goście wysłuchali dokumentu radiowego o o. Pawłowiczu „Był Bożym listem” autorstwa Joanny Mazurek i o. Roberta Stachowiaka. Pięknym owocem tego wieczornego spotkania rocznicowego była decyzja o tym, że członkowie diecezjalnego duszpasterstwa niewidomych będą w każdą czwartą niedzielę miesiąca spotykać się w naszej kaplicy na wspólnej Mszy św.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Transitus: nabożeństwo na cześć św. Franciszka

Czwartego pażdziernika obchodzimy we franciszkańskich kościołach uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy wieczorem 3 pażdziernika uczestnicząc w naszej kaplicy w nabożeństwie „Transitus” (w języku łacińskim „transitus” znaczy „przejście”) upamiętniającym śmierć św. Franciszka. Nabożeństwo to jest odprawiane zgodnie z wielowiekową tradycją, na cześć św. Franciszka, który zmarł 3 pażdziernika 1226 roku przy kapliczce Matki Bożej Anielskiej (tzw. „Porcjunkula”) niedaleko Asyża.
Ceremoniom przewodniczył proboszcz o. Zdzisław Beń. Uroczystość uświetniła śpiewem parafialna schola „Dwie Korony”. W Transitusie uczestniczyli członkowie parafialnej grupy III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także zaproszeni goście z innych okolicznych grup franciszkanów świeckich.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Radosne świętowanie grupy oazowej

20 września członkowie Oazy z naszej parafii zebrali się na uroczystym spotkaniu. Świętowali podczas niego osiemnaste urodziny Patrycji Koprowskiej, imieniny Mateusza Łęczyckiego oraz urodziny Grzegorza Śledzia, który dwa dni po tym wydarzeniu miał wyjechać do Gniezna by rozpocząć postulat w zakonie Ojców Franciszkanów.
Uroczystości rozpoczęła Msza św. której przewodniczył o. Sylwester Gąglewski, były duszpasterz i opiekun grupy oazowej w naszej parafii. Eucharystię koncelebrowali również o. Robert Marchwat, obecny opiekun grupy oazowej w parafii św. Maksymiliana oraz o. Robert Stachowiak. Po Eucharystii spotkaliśmy się na agapie, podczas której złożyliśmy życzenia jubilatom oraz solenizantowi.

o. Robert M. Stachowiak

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

Nabożeństwo Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Dnia 18 września 2012 roku miało miejsce nabożeństwo Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zainicjowane przez członków ruchu, należących do naszej parafii. W tym czasie wszyscy chętni mogli złożyć deklaracje przystąpienia do dzieła, co wiązało się z przyrzeczeniem całkowitej i dobrowolnej abstynencji od alkoholu.
Więcej o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka na stronie: www.kwc.oaza.pl

Elżbieta Kasjaniuk

 Zapraszamy do Galerii:     zobacz

IX Rowerowy Rajd Patriotyczny

W dniu 18 września 2012 roku. odbył się IX Rowerowy Rajd Patriotyczny organizowany przez parafię pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach oraz Zespół Oświatowy w Golicach. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej i klas 1-3 Publicznego Gimnazjum w Golicach.
Tym razem odwiedziliśmy Suchożebry kościół pw. św. Marii Magdaleny oraz cmentarz jeńców wojennych. Dzięki gościnności dyrekcji szkoły w Suchożebrach mogliśmy odpocząć i posilić się nieco przy ognisku.
W opiece nad dziećmi i młodzieżą pomagali harcerze z 9 Siedleckiej Drużyny Harcerskiej Dęby. Rowerzystom ofiarnie towarzyszyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Siedlcach. W dobrych humorach wszyscy przejechali zaplanowaną trasę około 30 km. Już od tego momentu ruszyły prace nad przygotowaniem jubileuszowego - dziesiątego Rowerowego Rajdu Patriotycznego.

o. Robert M. Stachowiak

 O IX Rowerowym Rajdzie Patriotycznym opowiada o. Robert M. Stachowiak
(dźwięk za pozwoleniem Katolickiego Radia Podlasie)    

 Zapraszamy do Galerii, gdzie można oglądnąć zdjęcia z tego wydarzenia.     zobacz

DWIE KORONY nagrodzone na HOSANNA FESTIVAL 2012

W dniach od 31 sierpnia do 2 września 2012 roku odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „HOSANNA FESTIVAL - SIEDLCE 2012”.
Obok dziewięciu innych zespołów w przeglądzie konkursowym wzięła udział również nasza parafialna schola „Dwie Korony”. Poziom był naprawdę wysoki. Jury konkursowe zdecydowało, że nasza schola została wyróżniona III miejscem. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do Galerii, gdzie można oglądnąć zdjęcia z tego wydarzenia.     zobaczMax Festiwal

W dniach 22.08 - 26.08.2012 młodzież z naszej parafii uczestniczyła w Max Festiwalu, który odbył się w Niepokalanowie po raz czwarty.
W tym roku tematem zlotu był Najświętszy Sakrament.
Odbyła się procesja Eucharystyczna na wzór procesji Bożego Ciała z konferencją o historii i teologii procesji, Msza św. Wszechczasów , prezentacje o cudach Eucharystycznych, filmy, spotkania w grupach, konferencje, świadectwa, koncerty, wspólna zabawa, występ zespołu New Life'm.
Była też możliwość zajrzenia do jednego z „namiotów tematycznych” i porozmawiania na prezentowane tematy, a także możliwość indywidualnej rozmowy z zakonnikami, czy też spowiedzi, nawet dłuższej.
Z młodzieżą spotkał się J. E. ks. abp Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce.


 Galeria :     zobacz

Rekolekcje Oazy Dzieci Bożych

W dniach 4.08 - 20.08.2012 odbyły się rekolekcje Oazy Dzieci Bożych, w których brały udział dzieci z naszej parafii.
Tematem rekolekcji było zasiane w nas ziarno wiary, które o ile jest odpowiednio pielęgnowane, ma szansę wzrosnąć i wydać owoce w postaci dobrych uczynków.
Dzieci podejmowały pracę nad sobą, codziennie kierując się zasadami Dziecięcej Krucjaty Miłości, a punktem kulminacyjnym było złożenie przez nie deklaracji o przestrzeganiu ich również w ciągu roku.
Obok wzrostu duchowego, znaleźliśmy czas również na rozwój fizyczny - nie zabrakło bowiem codziennego sportu oraz górskich wędrówek.


 Galeria 1 :     zobacz  Galeria 2 :     zobacz

Rajd Rowerowy Młodzieży po Suwalszczyźnie

W dniach 8-14 lipca odbył się rajd młodzieży po Suwalszczyźnie. Oprócz wspólnego zwiedzania krainy jezior z perspektywy siodełka, w planach było również kajakowanie. Nie zabrakło też czasu na modlitwę i spotkanie z Bogiem.


 Galeria 1 :     zobacz  Galeria 2 :     zobacz

Pożegnanie o. Sylwestra Gąglewskiego

27 czerwca 2012r.


 Galeria :     zobacz

Koniec roku oazowego

22 czerwca 2012r.


 Galeria :     zobacz

Wycieczka do Białowieży

W sobotę 9 czerwca, młodzież i dzieci z naszej parafii udały się na wycieczkę do Białowieży. Wyjazd był nagrodą za udział w Misterium Męki Pańskiej, które było przygotowane w bieżącym roku jak też rok wcześniej.
Wyprawę rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 700.


W programie było:
- zwiedzanie muzeum przyrodniczo - leśnego w Białowieży
- spacer szlakiem „Dębów Królewskich”
- ognisko
- zwiedzanie rezerwatu pokazowego żubrów


 Galeria 1 :     zobacz  Galeria 2 :     zobacz

Finał Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

Bierzmowanie

4 czerwca 2012r.


 Galeria :     zobacz

Egzamin do bierzmowania
 Galeria :     zobacz

Prezenty na dzień Mamy

Najmłodsi uczestnicy oazy, przygotowywali na spotkaniu prezenty swoim mamom z okazji Dnia Mamy.
 Galeria :     zobacz

Spotkanie Oazy

27 kwietnia spotkanie dla dwóch najmłodszych grup oazy zostało zorganizowane u państwa Łęczyckich w Kolonii Żabokliki.
 Galeria :     zobacz

Koncert scholi

27 maja 2012 r. mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonani naszej scholi z okazji Dnia Mamy. Koncert poprzedziły długie próby, których owoce mogli podziwiać wszyscy obecni.
 Galeria :     zobacz

Poświęcenie pól

20 i 27 maja 2012 r. mieszkańcy wsi z naszej parafii przeżywali poświęcenie pól. Obrzęd ten jest modlitwą o dobre plony i opiekę Bożą nad naszymi domami.
 Galeria 1 :     zobacz  Galeria 2 :     zobacz

Rocznica Komunii Świętej

20 maja 2012 w naszej parafii odbyła się rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich.
 Galeria :     zobacz

Komunia święta

Trzydzieścioro troje dzieci 13 maja 2012 poraz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharstii.
 Galeria 1:     zobacz  Galeria 2:     zobacz

Rajd rowerowy Budziszyn - Krześlin

Młodzież naszej parafii, ostanie dni majówki spędziła aktywnie i rowerowo. Na trasie zwiedziła historyczne miejsce kultu Budzieszyn i kościół w Krześlinie z wmurowaną czaszką, który do dziś przypomina znane hasło „Memento Mori” to znaczy » „Pamiętaj o śmierci” .


 Galeria 1:     zobacz  Galeria 2:     zobacz

Rajd autostopowy ZHR maj 2012

9 Siedlecka drużyna harcerzy „Dęby” majówkę spędziła w trasie łapiąc autostop. W czterodniowym rajdzie, druhowie zwiedzili na trasie Lublin, Kraśnik, Rzeszów. Z Barwinka udali się na zachód przechodząc niebieskim szlakiem Magurski Park Narodowy, skąd machali licząc na okazję kierując się na Kraków, gdzie zakończyli swoją eskapadę.


 Galeria 1:     zobacz  Galeria 2:     zobacz

Rajd rowerowy

1-go maja 2012r. odbył się rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym, w którym wzięła udział młodzież naszej parafii.


 Galeria :     zobacz


Ognisko

1-go maja 2012r. młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania spotkała się przy ognisku.


 Galeria :     zobacz


Niedziela Dobrego Pasterza

Dnia 29 kwietna 2012 r. przeżywaliśmy niedzielę Dobrego Pasterza w związku z tym, gościliśmy w naszej parafii o. diakona Huberta Burbę, który przyjechał do nas z Seminarium w Łodzi - Łagiewnikach. O. Hubert wygłosił do nas Słowo Boże do którego wysłuchania zapraszamy ponownie.


           / Pobierz - kazanie /

Rekolekcje bierzmowanych

W dniach 14 - 15 kwietnia w Paprotni odbyły się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania.
Czas rekolekcji wypełniony był między innymi modlitwą, konferencjami, adoracją Najświętszego Sakramentu, pracą w grupach i wspólną zabawą. Galeria 1:     zobacz  Galeria 2:     zobacz

Niedziela Palmowa Galeria :     zobacz

Oaza

Najmłodsza grupa oazowiczów w ostatni piątek udała się na spacer zwany „wyprawą otwartych oczu”.
Dzieci miały za zadanie odnaleźć oznaki budzącego się życia. Galeria :     zobacz

Niedziela Dobrego Pasterza

Dnia 29 kwietna 2012 r. przeżywaliśmy niedzielę Dobrego Pasterza w związku z tym, gościliśmy w naszej parafii o. diakona Huberta Burbę, który przyjechał do nas z Seminarium w Łodzi - Łagiewnikach. O. Hubert wygłosił do nas Słowo Boże do którego wysłuchania zapraszamy ponownie.


           / Pobierz - kazanie /

Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii głosi o. Marek Wódka z klasztoru w Lublinie. Zapraszamy do ponownego wysłuchania głoszonych kazań.

/ Posłuchaj - kazanie z piątku /
           / Pobierz - kazanie z piątku /

/ Posłuchaj - kazanie z soboty /
           / Pobierz - kazanie z soboty /

/ Posłuchaj - kazanie z niedzieli /
           / Pobierz - kazanie z niedzieli /

Biwak w Gręzówce

Od 9 do 11 marca 9 Siedlecka Drużyna Harcerska działająca przy naszej parafii wzięła udział w biwaku w Gręzówce.
 Galeria 1:     zobacz  Galeria 2:     zobacz

Misterium Męki Pańskiej

Młodzież z naszej parafii przygotowała Misterium Męki Pańskiej pod kierownictwem o. Sylwestra.
 Próby:     zobacz  Próba generalna:     zobacz

Schola - zimowy odpoczynek w Zakopanem

W dniach od 21 do 26 stycznia schola z naszej parafii przeżywała swój zimowy odpoczynek w Zakopanem.

 Zimowisko /galeria 1/:   zobacz  Zimowisko /galeria 2/:   zobacz  Wieliczka:   zobacz

 

Jasełka

Dzieci z naszej parafii przygotowały jasełka pod kierownictwem siostry Wiesławy, które potem przedstawiły u nas w kościele.
 Zapraszamy do galerii:     zobacz

 

Oaza - kolędowanie

Grupa oazowa pod przewodnictwem Ojca Sylwestra przygotowała kolędowanie. Podzielono ich na dwie grupy, chodzili po domach naszej parafii, śpiewali kolędy i odgrywali krotką scenkę Bożonarodzeniową.

 Zapraszamy do galerii:     zobacz

 

Oaza - opłatek

Dnia 8 I 2012r cała wspólnota oazowa działająca przy parafii spotkała się wspólnie z rodzicami na spotkaniu opłatkowym. Nie zabrakło śpiewania kolęd i św. Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 Zapraszamy do galerii:     galeria 1     galeria 2

 

Spotkanie oazy

Każdy pierwszy piątek miesiąca w Oazie przeżywamy jako spotkanie ogólne. Nie brakuje na nim modlitwy ale również zabawy.
 Zapraszamy do galerii:     zobacz

 

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

W naszej parafii obok istniejącej grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich powstała nowa grupa, w której uczestnikami są młodzi małżonkowie. Obecnie grupa składa się z pięciu rodzin. W ostatnim czasie w związku z przeżywanymi rekolekcjami mieliśmy okazję gościć O. Juliusza oraz gości z Lubina. W spotkaniach biorą udział całe rodziny stąd nieodzowna jest obecność dzieci.

 Zapraszamy do galerii:     zobacz

 Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023