Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Bez woli Bożej człowiek niczego spełnić nie może „ - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2011

Spotkanie oazy

Każdy pierwszy piątek miesiąca w Oazie przeżywamy jako spotkanie ogólne. Nie brakuje na nim modlitwy ale również zabawy.
 Zapraszamy do galerii:     zobacz

 

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

W naszej parafii obok istniejącej grupy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich powstała nowa grupa, w której uczestnikami są młodzi małżonkowie. Obecnie grupa składa się z pięciu rodzin. W ostatnim czasie w związku z przeżywanymi rekolekcjami mieliśmy okazję gościć O. Juliusza oraz gości z Lubina. W spotkaniach biorą udział całe rodziny stąd nieodzowna jest obecność dzieci.

 Zapraszamy do galerii:     zobacz

 

Wizytacja generalska

W dniach od 17 do 20 listopada 2011 r. nasza wspólnota klasztorna przeżywała wizytację generalską, którą przeprowadził o. Tadeusz Świątkowski. O. Tadeusz jest misjonarzem z Afryki. Jego rodzimą prowincją jest prowincja kenijska. Oprócz spotkania z ojcami klasztoru, o. wizytator spotkał się również z Rycerstwem Niepokalanej, Trzecim Zakonem o raz Radą Parafialną. W związku z tym, że w Afryce mówi się różnymi językami, wśród których jednym z bardziej znanych jest język suahili poprosiliśmy o. Misjonarza by przetłumaczył na ten język modlitwę Ojcze nasz.

          Baba yetu uliye mbinguni,
          jina lako litukuzwe.
          Ufalme wako ufike.
          Utakalo lifanyike duniani mbinguni.
          Utupe Leo mkate wetu wa kila siku.
          Utusamehe makosa yetu,
          kama tunavyowasamehe na sisi waliotukosea.
          Usitutie katika kishawishi,
          lakini utuopoe maovuni.
          Amina

 Zapraszamy do galerii:     zobacz      

 Warto zobaczyć:     www.ofmconvkenya.org/pl/      

 

Wizytacja kanoniczna

W niedzielę 6 listopada 2011 r. w naszej parafii przeżywaliśmy wizytację kanoniczną którą przeprowadził ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski.
Na program wizytacji składały się następujące wydarzenia:
- Ingres ks. Biskupa do kościoła
- Katecheza ks. Biskupa
- Msza św.
- Spotkanie z grupami parafialnymi
- Spotkanie z radą parafialną
- Spotkanie z jedną z rodzin naszej parafii
- Spotkanie z nauczycielami Zespołu Oświatowego w Golicach.


Słowo wstępne o. Proboszcza:       pobierz

Katecheza ks. Biskupa:       pobierz

Homilia ks. Biskupa:       pobierz

 Zapraszamy do galerii     galeria 1             galeria 2      

 

Tradycje Halloween wywodzą się z magicznych i satanistycznych kultów celtyckich, które stoją w całkowitej sprzeczności z wyznawaną przez nas wiarą. Niezależnie od tego czy w nie wierzymy czy nie, stwarzają duchowe niebezpieczeństwo dla tych, którzy w nie wchodzą. Jeśli chcesz wiedzieć więcej pobierz plik.

więcej:       pobierzWarto przeczytać także:
http://www.piotrskarga.pl/ps,823,3,0,1,I,informacje.html

http://www.czelusniak.com/antihalloween.asp

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=2567

 

Niedziela Rycerstwa Niepokalanej
W ostatnią niedzielę 30 października gościliśmy w naszej parafii o. Grzegorza Marię Szymanika, który po raz kolejny przybliżał nam ideę Rycerstwa Niepokalanej. Tym razem o. Grzegorz kontekstem swojego rozważania uczynił związek pomiędzy wydarzeniami ubiegłego stulecia jakimi były obie wojny światowe a objawieniami Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. Zapraszamy do ponownego wysłuchania.Kazanie:       pobierz 

Nocne spotkanie Oazy

W nocy 29 – 30 października 2011 r. miało miejsce nocne spotkanie Oazy. Celem takiego spotkania jest większa integracja grupy jak też spotkanie Pana Jezusa we wspólnej modlitwie. Tym razem w programie spotkania było: kolacja u sióstr Teresek przy ul. Floriańskiej, wspólna zabawa, Eucharystia o północy, oglądanie filmów, nocleg w budynku parafialnym, i in.

      Zapraszamy do galerii      

 

W niedzielę 23 października 2011 r. rozpoczął się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościliśmy w naszej parafii o. Krzysztofa Świderka, który głosił do nas Słowo Boże. Zapraszamy do ponownego wysłuchania.

Kazanie:       pobierz

 

Początek roku harcerskiego

Harcerze ZHR przeżywali w naszej parafii rozpoczęcie roku harcerskiego. W programie była Msza św. wyjście do lasu połączone z nadaniem odznaczeń jak też spotkanie w salkach parafialnych.

      Zapraszamy do galerii

     

 

Rajd Patriotyczny

26 września 2011 r. odbył się kolejny Rajd Patriotyczny organizowany przy współpracy Zespołu Oświatowego w Golicach i Parafii św. Maksymiliana w Siedlcach. Tym razem udaliśmy się do Paprotni gdzie spotkaliśmy się z panami Sławomirem Paprockim i Januszem Olewińskim. Obaj Panowie przybliżyli nam czasy komunizmu w Polsce i tego w jaki sposób mu się przeciwstawiali. Podczas rajdu nie zabrakło oczywiście Mszy św. i wspólnej modlitwy.

      Zapraszamy do galerii      

 

Oaza Dzieci Bożych

W wakacje w dniach 30 VII- 15 VIII odbyła sie Oaza Dzieci Bożych w której brało udział sześcioro dzieci i dwoje animatorów z naszej parafii. Dzieci poznawały modlitwę „Ojcze nasz...”, chodziły na wycieczki w góry, brały czynny udział w codziennej Mszy Świętej, budowały wspólnotę podczas gier i zabaw. Zapraszamy do obejrzenia galerii:)

      galeria 1       galeria 2

 

rekolekcje Oazy Nowej Drogi

W dniach 30 VII-15 VIII odbyły się rekolekcje Oazy Nowej Drogi pierwszego stopnia w których wzięła udział trojka dzieci z naszej parafii.

      galeria 1       galeria 2


 

Targi Doradztwa Rolniczego

W dniach 10-11 IX odbyły się Targi Doradztwa Rolniczego na błoniach siedleckich, w których uczestniczyliśmy z grupą młodych i chętnych ludzi prowadząc swoje stoisko.

      zobacz


 

rekolekcje Oazy Nowego Życia

W dniach 22.VI- 13.VII.2011r odbyły się rekolekcje Oazy Nowego Życia III stopnia w Wilnie. Zapraszamy do obejrzenia galerii:)

      zobacz


 

Max Festiwal

W dniach od 22 do 26 sierpnia w Niepokalanowie miało miejsce Rekolekcyjne Spotkanie Młodzieży – Max Festiwal. Spośród wielu punktów programu młodzież najbardziej ceniła sobie całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, piękno liturgii, konferencje i bardzo dobrą zabawę.

       
galeria ==>   galeria ==>   galeria ==>   galeria ==>  

foto: Aleksandra Kasjaniuk
Grzegorz Śledź

 

foto: o. Mariusz Kapczyński
- oficjalny fotograf Max Festiwalu

 

 

Wakacje scholi

W dniach od 18 do 29 lipca schola z naszej parafii wraz z o. Proboszczem i opiekunami była na wakacjach we Władysławowie.

           
galeria ==>   galeria ==>          

 

W niedzielę 7 sierpnia 2011 r. w naszej parafii gościliśmy ks. Tomasza Bielińskiego wraz z młodzieżą. Ks. Tomasz jest wieloletnim duszpasterzem akademickim i mieliśmy okazję słuchać Słowa Bożego opartego na doświadczeniu, które zdobył w pracy ze studentami jak też innymi ludźmi, których spotkał na swojej drodze.

Kazanie:       pobierz


 

Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 23 czerwca obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie udaliśmy się na procesję ulicami naszej parafii, gdzie przy czterech ołtarzach słuchaliśmy Słowa Bożego, które nawiązywało do tajemnicy Eucharystii.

           
galeria ==>   galeria ==>          

 

Rajd rowerowy do Treblinki

W niedzielę 19 czerwca młodzież z naszej parafii wraz z siostrą Jolantą i o Sylwestrem udała się na rajd rowerowy do Treblinki - niemieckiego obozu zagłady.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Podsumowanie roku pracy oazowej

Cały rok pracy oazowej zakończyliśmy uroczystym spotkaniem przy wspólnym stole. Uczyliśmy się także tradycyjnych tańców oazowych.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Dnia 11 czerwca dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej, wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę do Niepokalanowa.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Ognisko oazy

Cotygodniowe spotkania oazowe poza spotkaniami w grupach mogą przybrać formę np. ogniska. Nie brakuje wtedy kiełbasek, zabaw i śpiewów
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Rekolekcje dla dzieci - Golice 2011

W dniach 3 - 5 czerwca w Golicach odbyły się rekolekcje dla dzieci. Tym razem skupiliśmy się na dobrej muzyce chrześcijańskiej i przesłaniu w niej zawartym. Nie zabrakło również modlitwy i dobrej zabawy.

       
modlitwa ==>   droga krzyżowa ==>   pogodny wieczór ==>   posiłki ==>  
       
praca w grupach ==>   prezentacje ==>   szkoła śpiewu ==>   wycieczka ==>  
         
portrety ==>   tańce ==>   różne ==>      

 

Spotkanie wielkanocne oazy

Trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego grupa oazowa spotkała się w salkach parafialnych. Pyszne ciasta, które jedliśmy młodzież wykonała samodzielnie. Nie zabrakło też dobrej zabawy.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Poświęcenie pól

Jak co roku na wiosnę w naszej parafii ma miejsce poświęcenie pól. Pragniemy w ten sposób wyprosić u Boga urodzaje oraz ochronę dla dobytku naszych parafian.

         
Golice ==>   Topórek ==>   Jagodnia ==>      

 

Rekolekcje młodzieżowe

Od 13 do 15 maja 2011r. w Pruszynie odbyły się rekolekcje młodzieżowe, w których wzieła udział młodzież naszej parafii oraz z parafii w Pruszynie.
Podczas rekolekcji zwróciliśmy uwagę na konieczność kształtowania swojego serca według prawdziwych wartości jakimi są - uczciwość i dobro. Mówiliśmy też, że każdy czyn ma swoje konsekwencje.

         
galeria ==>   galeria ==>   galeria ==>      

 

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Dnia 29 czerwca 2011 r. w naszej parafii dzieci z klas trzecich przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Homilię wygłosił o. Adam zachęcając w niej do częstej spowiedzi i codziennego przyjmowania Pana Jezusa do swojego serca.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Pierwsza Komunia Święta

22 maja 2011r. w naszej parafii dzieci klas drugich przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

           
galeria ==>   galeria ==>          

 

Niedziela Dobrego Pasterza

Niedziela 15 maja była niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień rozpoczynający tydzień modlitw o powołania zakonne i kapłańskie. W związku z tym w naszej parafii Słowo Boże głosił ojciec diakon Damian Basarab, który przyjechał do nas z Łodzi.
Zapraszamy do ponownego wysłuchania.

 

Triduum Paschalne

Święta Wielkanocne to czas szczególnie bogaty w wydarzenia parafialne. Wśród nich najważniejszym jest Triduum Paschalne, w którym rozważamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa oraz Jego Zmartwychwstanie. Poza tym czuwaliśmy przy grobie Pana Jezusa oraz uczestniczyliśmy w poświęceniu pokarmów na stół Wielkanocny.

       
galeria ==>   galeria ==>   galeria ==>   galeria ==>  

 

Poświęcenie placu pod budowę kościoła

W związku z planowaną budową kościoła w niedzielę 10 kwietnia 2011r. odbyło się poświęcenie placu, którego dokonał o. Prowincjał Mirosław Bartos.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Oaza spotkania

W każdy piątek w naszej parafii mają miejsce spotkania Oazy. Wiele z nich poświęconych jest pracy w grupach.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Niedziela Palmowa
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Droga krzyżowa dzieci

W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 1730 miała miejsce Droga Krzyżowa, w której prowadzeniu brały dzieci.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Agapa misterium

Po ostatnim misterium wystawionym w tym roku młodzież i dzieci wraz z rodzicami spotkali się na wspólnej agapie.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Misterium Męki Pańskiej

                  

Zapraszamy do galerii ==>

 

Rekolekcje oazowe

Najstarsza młodzież z naszej oazy przeżywała rekolekcje poświęcone słuchaniu Słowa Bożego, które odbyły się w dniach 12 - 15 lutego w Wyszogrodzie nad Wisłą.
   Zapraszamy do galerii ==>

 

Turniej Tenisa Stołowego

W dniach 17 - 18 lutego 2011r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego
I miejsce: Mateusz Piwowarski
II miejsce: Paweł Śledź
III miejsce: Krzysztof Janik


   Zapraszamy do galerii ==>

 

Koncert i spotkanie opłatkowe scholi

23 stycznia 2011 r. o godzinie 18:00 odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholi. Jak co roku po koncercie miało miejsce spotkanie opłatkowe.
Zapraszamy do galerii ==>     Koncert         Opłatek część 1         część 2

 

Jasełka

W niedzielę 16 stycznia 2011 po Mszy św. o godz. 1130 uczniowie z Zespołu Oświatowego w Golicach,zaprezentowali przygotowane przez siebie jasełka.   Zapraszamy do galerii ==>

 

„Przybieżeli do Betlejem ...”

Wśród odwiedzających naszą żywą szopkę byli uczniowie klasy II TK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11.   Zapraszamy do galerii ==>

    Zapraszamy do galerii ==>

 

Spotkanie opłatkowe oazy

9 stycznia 2011 r. dzieci i młodzież naszej Oazy przeżywały spotkanie opłatkowe. Wśród śpiewu kolęd i dzielenia się opłatkiem, nie zabrakło również św. Mikołaja i prezentów. Wszyscy wierzymy w świętych obcowanie, dlatego św. Mikołaj był za nami naprawdę.Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

 

Kolędowanie

Jak rok temu, również w tym roku dzieci i młodzeż oazowa z naszej parafii udała się na kolędowanie, by radość z Narodzin Pana Jezusa zanieść do domów, które zechciały nas przyjąć. Tym razem udaliśmy się w dwóch grupach, śpiewając kolędy, przedstawiając jasełka i składając życzenia Bożonarodzeniowe.Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

 

Spotkanie opłatkowe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Pięknym zwyczajem, są spotkania opłatkowe, podczas których, pamiętając o Bożym Narodzeniu składamy sobie życzenia. Również harcerze działający przy naszej parafii wraz z harcerzami innych drużyn siedleckich, przeżywali takie chwile.Zapraszamy do galerii ==>

 

Szopka Bożonarodzeniowa

Szopka Bożonarodzeniowa to szczególny sposób czytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W naszej parafii zbudowaliśmy żywą Szopkę do której zwiedzania serdecznie zapraszamy.
Można ją oglądać do 9 stycznia 2011 r. w godzinach od 730 do 2000.
Zapraszamy do galerii ==>

 

Budowa Szopki Bożonarodzeniowej

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia budujemy szopkę.

Zapraszamy do galerii ==>

 Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023