Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Matka Boża przyszła wzmocnić wiarę, ożywić ją wśród ludu.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2010

Zakonczenie nabożeństw różańcowych dla dzieci   Zapraszamy do galerii ==>

Rekolekcje w Golicach

W dniach 22 – 24 października w szkole w Golicach odbyły się rekolekcje dla dzieci z naszej parafii. Tematem rekolekcji był sakrament pokuty. W programie było dużo modlitwy, pracy w grupach, ale także dużo dobrej zabawy.Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

Siostro Jadwigo dziękujemy

16 października 2010 r. w naszej kaplicy była sprawowana Msza św. w intencji siostry Jadwigi. Chcieliśmy w ten sposób podziękować za lata pracy w naszej parafii i w szkole w Golicach. Nie zabrakło też podziękowań od dzieci i młodzieży.Zapraszamy do galerii ==>

Rekolekcje ZHR

W dniach od 08 do 10 października 2010 r. w Szkole w golicach odbyły się rekolekcje w których wzęła udział 8 Siedlcecka Drużyna SDH. Zapraszamy do galerii.
Zapraszamy do galerii ==>

VII Rajd Patriotyczny

23 września odbył się VII Rajd Patriotyczny. Tym razem uczniowie ze szkoły w Golicach udali się do Pruszyna - Pieńki. Spotkaliśmy tam Pana Kazimierza Tafila, człowieka który przeżył obóz koncetnracyjny w Oświęcimiu. Kaplica przy jego domu p.w. św. Maksymiliana Mari Kolbego jest miejscem upamiętniającym ofiary obozów hitlerowskich, jak też harcerzy walczących i poległych na Podlasiu.

Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

"Dokopiny Zemniaka 2010 r."

19 września 2010 r. Schola z naszej parafii wyjechała na koncert do Przesmyk. Tym samym wzięła udział w festynie "Dokopiny Zemniaka 2010 r.".
Zapraszamy do galerii ==>

Dni Doradztwa Roliniczego

Jak co roku młodzież naszej parafii brała udział w Dniach Doradztwa Roliniczego. Praca którą wykonali pmoże im w wakacje wyjechać na rekolekcje.
Zapraszamy do galerii ==>

Rozpoczęcie roku oazowego.
Zapraszamy do galerii ==>

Rozpoczęcie roku harcerskiego.
Zapraszamy do galerii ==>

Święto św. Stanisława Kostki

18 września 2010 r. obchodziliśmy święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Po trzech dniach przygotowania spotkaliśmy się na Mszy św., po której wszyscy obecni zaproszeni zostali na Agapę.


Zapraszamy do galerii ==>

Wakacje scholi w Mikołajkach   28 czerwca - 8 lipca 2010r.

     
Aqua park   Dzień świra   Galindia  
     
Nad jeziorem   Nad jeziorem cz. 2   Święta Lipka  
       
Msza święta   Rejs statkiem      

 

Max Festiwal      /Zapraszamy do galerii ==>/

         

część 1               część 2               część 3

Rekolekcje oazowe 14 - 31 lipca 2010r.
Rekolekcje trwały piętnaście dni i odbyły się w Bodzentynie w Górach Świętokrzyskich. Ten typ rekolekcji nosi nazwę "przeżyciowych", stąd młodzież brała udział w licznych spotkaniach mających wprowadzić ich w żywy kontakt z Panem Jezusem i Jego Kościołem. Program rekolekcji obfitował w modlitwę, konferencje i nabożeństwa oraz dobrą zabawę.

     
Droga krzyżowa   Dzień wspólnoty   Modlitwa  
     
Nabożeństwa   Pogodny wieczór 1   Pogodny wieczór 2  
       
Różne   Spacer      

 

Spływ kajakowy

28 czerwca 2010
Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

 

Spływ kajakowy

    28 czerwca 2010Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

Spotkanie dobrodziejów młodzieży

26 czerwca 2010 r. została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów naszej młodzieży. W akcje podejmowane w naszej parafii są zaangażowane dziesiątki osób, bez których, nic nie udałoby się zrobić. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy, i obiecujemy pamięć w modlitwie. Po Mszy św. odbyło się spotkanie przy grillu, niestety nie wszystkim obowiązki pozwoliły być razem z nami. Tym bardziej dziękujemy.


Zapraszamy do galerii ==>

Uroczystości wmurowania kamienia węgielnego

Na terenie naszej parafii jest budowany nowy stadion piłkarski. Pomysłodawcy i realizatorzy przedsięwzięcia oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. W naszej kaplicy w tej intencji została odprawiona Msza św.Zapraszamy do galerii ==>

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca młodzież i nauczyciele ze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 4 w Siedlcach zakończyli rok szkolny uczestnicząc we Mszy św.

Zapraszamy do galerii ==>

Koncert scholi w „Domu nad stawami”

17 czerwca 2010 r. nasz schola parafialna udała się na koncert do „Domu nad stawami”. Była to uroczystość powiązana z patronem tego miejsca, św. Albertem Chmielowskim, który wśród wielu wskazówek często powtarzał, że musimy być „dobrzy jak chleb”.Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Tradycyjnie już, dzieci pierwszokomunijne udały się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Św. Maksymilian patron naszej parafii jest założycielem tego największego klasztoru naszej prowincji zakonnej. Dzieci i ich rodzice oprócz modlitwy w Sanktuarium św. Maksymiliana mieli okazję, zwiedzić Niepokalanów.Zapraszamy do galerii ==>

Wyjazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą

19 czerwca 2010 r. młodzież naszej parafii, która brała udział w Misterium Męki Pańskiej udała się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. W Programie wyjazdu było zwiedzanie zabytków, rejs statkiem, ognisko i oczywiście wspólna Eucharystia
Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

Comiesięczna Msza św. harcerzy

Siedleckie środowisko harcerskie nie zapomina, że prawdziwy harcerz to ten, który m. in. dba o rozwój swojej wiary. Co miesięczne spotkanie na wspólnej Eucharystii, jest tym co jednoczy z Bogiem i ludźmi.
Zapraszamy do galerii ==>

„kurs startowy Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego HOPR”

12 czerwca 2010 r. w salkach naszej parafii odbył się kurs startowy Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego HOPR.
Zapraszamy do galerii ==>

„Rekolekcje dla dzieci w Golicach”

W dniach 11 – 13 czerwca w Zespole Oświatowym w Golicach odbyły się rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Tym razem przypomnieliśmy sobie jak ważni są w naszym życiu Aniołowie Stróżowie. W programie rekolekcji każdego dnia przewidziana była przede wszystkim Eucharystia i modlitwa, oprócz tego dzieci brały udział w warsztatach artystycznych, grze pt. „Krucjata anielska” zorganizowanej w pobliskim lesie oraz wielu innych atrakcjach takich jak ognisko, tańce, i in.

Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2         część 3

„Boże Ciało 2010 r.”

„Oby nikt nie wrócił dziś do domu bez Jezusa Chrystusa i Jego błogosławieństwa”. Przyjmując Komunię św. i idąc w procesji do czterech ołtarzy, daliśmy świadectwo naszej wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.
Zapraszamy do galerii ==>

„Pierwsza Komunia Święta”

16 maja 2010 r. w naszej parafii odbyła się pierwsza Komunia Święta. Dzieci z klas drugich szkoły podstawowej po raz pierwszy w życiu przyjęły Pana Jezusa utajonego w najświętszym sakramencie.
Zapraszamy do galerii ==>    część 1         część 2

„Rajd rowerowy II i III klasy gimnazjum ze szkoły w Golicach”

Dnia 28 maja 2010 r. odbył się rajd rowerowy II i III klasy gimnazjum ze szkoły w Golicach. Odwiedziliśmy szkołę w Strzale, gdzie mogliśmy spędzić kilka godzin na „Orliku”.
Zapraszamy do galerii ==>

„Grill dla młodzieży, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania”

23 maja 2010 r. młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania, spotkała się na wspólnym grillu przy naszym klasztorze.
Zapraszamy do galerii ==>

„Przebudowa altanki”

Zimą jest Żywą Szopką Bożonarodzeniową latem altanką. W każdym z tych przypadków drewniana konstrukcja na naszym klasztornym podwórku, jest przygotowywana przez młodzież. Tym razem o jej letni kształt zadbało kilku chłopaków spośród kandydatów do bierzmowania.


Zapraszamy do galerii ==>

„Rocznica Pierwszej Komunii Św.”

23 maja 2010 r. odbyła się w naszej parafii Msza Św. podczas której dzieci z klas trzecich przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Św.
Zapraszamy do galerii ==>

„Sakrament bierzmowania”

Dnia 19 maja 2010 r. młodzież naszej parafii otrzymała z rąk ks. Prałata Jana Jaworskiego sakrament bierzmowania.

Zapraszamy do galerii ==>

„Przygotujesz świat na moje ostateczne przyjście”

To słowa z dzienniczka św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jej orędzie o Bożymi Miłosierdziu coraz bardziej przenika nie tylko Polskę ale i świat. 09 maja 2010r. w parafii pw. św. Bartłomieja w Grębkowie odbyło się przedstawienie pt. „Faustyna”. Młodzież naszej parafii miała okazję wraz z o. Sylwestrem i s. Jolantą ze zgromadzenia sióstr Teresek, obejrzeć spektakl.

Zapraszamy do galerii ==>

Pan Jezus daje ludzkości kilka środków, za pomocą których mogą czcić Jego nieskończone miłosierdzie, a tym samym wyprosić dla siebie wszelkie potrzebne łaski, w tym najważniejszą tj. zbawienie duszy swojej i innych ludzi. Są to:
- Koronka do Bożego Miłosierdzia.
- Obraz z napisem „Jezu ufam Tobie”.
- Godzina Święta (1500), w której Jezus umarł na krzyżu.
- Święto Bożego Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

Poświęcenie pól

9 maja 2010 r. odbyło się poświęcenie pól w Jagodni, Golicach i Kolonii Golice. Panu Bogu zawierzyliśmy tegoroczne zbiory oraz pomyślność naszych rodzin. Najważniejszym punktem każdego poświęcenia pól jest oczywiście wspólna eucharystia.Zapraszamy do galerii ==>

Spotkanie ministrantów w Niepokalanowie

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w Niepokalanowie odbyło się spotkanie ministrantów naszej prowincji zakonnej. Na spotkaniu byli obecni także ministranci z naszej parafii. W programie spotkania były takie punkty jak: wspólna modlitwa i Msza św., turniej piłki nożnej, konkurs wiedzy o służbie ministrantów, i in.


Zapraszamy do galerii ==>

Rajd rowerowy

3 maja 2010 r. młodzież oazowa z naszej parafii udała się na rajd rowerowy. Punktem docelowym była miejscowość Gałki, gdzie mogliśmy zobaczyć zbiór przedmiotów i budowli z dawnych czasów, a które są cenną pamiątką naszej polskiej historii. Gospodarzem miejsca jest pan Waldemar Gujski. Nawiedziliśmy także Sanktuarium Matki Bożej w Budziszynie.

Zapraszamy do galerii ==>

Spotkanie harcerzy

Zespół drużyn harcerskich spotkał się z przedstawicielami Pierwszego Siedleckiego Batalionu Rozpoznawczego. Harcerze oprócz możliwości zadawania pytań mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy żołnierskiej.

Zapraszamy do galerii ==>

 

Rekolekcje w Paprotni dla kandydatów do bierzmowania

W dniach 16 - 18 kwietnia 2010r. w Paprotni odbyły się rekolekcje młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Celem tych dni było osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem poprzez wspólną modlitwę, sprawowanie Eucharystii i rozważanie Pisma Świętego. Nie zabrakło także świadectwa wiary i rozmów na tematy ważne dla młodych ludzi.

Zapraszamy do galerii ==>

 

Olimpiada Franciszkańska - Finał - Szkoły Ponadgimnazjalne


Zapraszamy do galerii ==>

Olimpiada Franciszkańska - Finał - Gimnazjum


Zapraszamy do galerii ==>

Wielkanocne spotkanie OazyZapraszamy do galerii ==>

 

Procesja rezurekcyjna

Chrystus zmartwychwstał!
Prawdziwie zmartwychwstał!

Zapraszamy do galerii ==>

 

Turniej tenisa stołowego

Od 8 do 14 lutego 2010 r. w naszej parafii miał miejsce turniej tenisa stołowego. Zwycięzcom i uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii ==>

 

Misterium męki Pańskiej

Wielki Post to czas w którym rozważamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Wielka pomocą w tych rozważaniach było Misterium Męki Pańskiej, które przygotowała młodzież naszej parafii.
Zapraszamy do galerii ==>

Harcerze - dzień myśli braterskiej


Zapraszamy do galerii ==>

 

Zimowy wyjazd scholi

Od 1 do 6 lutego 2010 r. nasza schola wyjechała na zasłużony odpoczynek. Tym razem dzieciaki pod opieką o. Zdzisława, pani Wioli i pana Michała (naszych organistów) oraz kilku rodziców udały się w góry.
Zapraszamy do galerii ==>

 

Oaza podczas ferii zimowych


Zapraszamy do galerii ==>

Spotkanie opłatkowe scholi


Zapraszamy do galerii ==>

Bal choinkowy

20 stycznia 2010 r. w szkole w Golicach odbył się bal choinkowy.
Zapraszamy do galerii ==>

Jasełka

17 sycznia 2010 w naszym kościele mogliśmy oglądać jasełka, które przygotowały dzieci ze szkoły w Golichach.
Zapraszamy do galerii ==>

Oaza u Sióstr Teresek

Grupa oazowa naszej parafii odpowiedziała na zaproszenie sióstr Teresek pracujących przy parafii św. Stanisława. Nie zabrakło śpiewu kolęd, dobrego humoru oraz słodkości przygotowanych przez siostry.
Zapraszamy do galerii ==>

Spotkanie opłatkowe Oazy

Spotkanie opłatkowe Oazy 10 stycznia 2010 r.
Zapraszamy do galerii ==>

Szopka

Naszą Szopkę Bożonarodzeniową odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II.
Zapraszamy do galerii ==>

Szopkę Bożonarodzeniową odwiedzili także uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 /„Rolnik”/. Klasa 1 TK
Zapraszamy do galerii ==>

Hej kolęda, kolęda

Oaza z naszej parafii chcąc dzielić się radością Bożego Narodzenia wyruszyła na kolędowanie.
Zapraszamy do galerii ==>

Spotkanie opłatkowe rycerstwa niepokalanej

W sobotę 2 stycznia 2010 r. odbyło się spotkanie opłatkowe grupy Rycerstwa Niepokalanej
Zapraszamy do galerii ==>

Spotkanie opłatkowe ZHR

Harcerze drużyn siedleckich w ostatnią sobotę 2 stycznia 2010 r. Uczestniczyli w Eucharystii, po której odbyło się spotkanie opłatkowe.
Zapraszamy do galerii ==>

Bal Sylwestrowy 2009/2010


Zapraszamy do galerii ==>Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023