Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Matka ziemska nie może od wszystkich niebezpieczeństw uwolnić, ale matka Najświętsza może” - Św. Maksymilian

Nasza strona na facebooku
Par Max
Nasza strona na facebooku

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA”
     www.arkapielgrzymuj.pl

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

 Zapraszamy...

Ostatnio dodane ...   Ogłoszenia duszpasterskie |  Intencje mszalne |  Listy pasterskie i akty prawne | 

    Drodzy Parafianie! Zdajemy sobie sprawę, że dla zdecydowanej większości z Was, trudno sobie wyobrazić przeżywanie tych najważniejszych dla katolika Świąt Wielkanocnych, bez fizycznego uczestnictwa w nabożeństwach sprawowanych w kościele.
   Zapewniamy Was, iż nam też jest bardzo przykro z powodu konieczności sprawowania tych największych Tajemnic naszej wiary przy właściwie pustym kościele. Jednak w duchu miłości bliźniego i odpowiedzialności za siebie i innych ludzi jeszcze raz prosimy o dostosowanie się do zarządzeń władz państwowych i kościelnych i pozostanie w domach. Wszak nikt z nas nie może być absolutnie pewny, że nie jest nosicielem wirusa, mimo iż nie ma objawów choroby.
    Zapowiadana dobra pogoda, może stanowić zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Chcemy jednak przypomnieć, że w myśl obowiązujących przepisów, takie zgromadzenie się większej liczby osób na placu kościelnym, jest też obecnie zabronione. Otrzymaliśmy ostrzeżenie, iż nie możemy liczyć na żadną taryfę ulgową, w przypadku łamania obowiązującego obecnie prawa. Nie narażajmy się zatem wzajemnie na jeszcze dodatkowe, przykre konsekwencje natury finansowej. Kontrole bywały w minione niedziele, a w czasie Świąt zapewne będą jeszcze bardziej wzmożone.
    Prosimy o uczestnictwo w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów i łączność duchową z nami oraz o modlitwę za nas. My ze swej strony zapewniamy o modlitwie w Waszej intencji.
    Pomimo tych wszystkich ograniczeń zewnętrznych i często narastającej w związku z nimi frustracji, życzymy Wam pokoju ducha, wzrastania w okazywaniu sobie wzajemnej miłości i jak najgłębszego przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

 

Rozporządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY
na czas trwającej epidemii koronawirusa oraz obchodów Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego/strong

Trwająca w naszej Ojczyźnie sytuacja i wprowadzony stan epidemii sprawiają, że niemożliwe jest prowadzenie pracy duszpasterskiej, tak jak to się dzieje w zwyczajnych warunkach. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo każdego człowieka konieczne jest dostosowanie się do wymogów prawa państwowego oraz zaleceń władz kościelnych,mimo, że jest to bolesne i często niesie wiele trudności. ....

Zarządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY
w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego

Kościół jako Matka troszczy się o swoje dzieci w każdym czasie i każdej sytuacji. Troska ta obejmuje zarówno życie duchowe, jak i cielesny wymiar ludzkiej egzystencji, a w każdej decyzji realizuje przykazanie miłości Boga i bliźniego. Zwłaszcza w tym trudnym czasie trwającej epidemii koronawirusa Kościół z mocą podejmuje działania mające na celu zbawienie człowieka oraz ochronę zdrowia i życia. ....

Zarządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIRZA GURDY
w związku z epidemią koronawirusa

Mając na uwadze sytuację zagrożenia epidemią koronawirusa, w oparciu o Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., niniejszym zarządzam na terenie Diecezji Siedleckiej: ....

 

Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca

5 stycznia 2020r. Po Mszy Świętej o godzinie 1600 odbyło się spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie na świątecznym spotkaniu Kół Żywego Różańca z naszej parafii.   
 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 

Spotkanie opłatkowe

4 stycznia 2020r. Wspólne kolędowanie na świątecznym spotkaniu Rycerstwa Niepokalanej i Kościoła Domowego.   
 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji dotyczący bezpieczeństwa zwłaszcza osób starszych, które narażone są na różnego rodzaju próby wyłudzeń. Policja prosi o zapoznanie się z tym apelem i przekazanie zawartych w nim sugestii osobom starszym. 

 

 

Rejonowe Dni Wspólnoty Domowego Kościoła

Dnia 20 października 2019 roku w naszym Kościele odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Rozpoczął się od Eucharystii którą sprawował ks. Przemysław Świderski - rejonowy moderator Domowego Kościoła oraz o. Grzegorz. Po Mszy Św. uczestnicy wysłuchali konferencji na temat zniewoleń w naszym życiu oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Następnym punktem programu była praca w grupach i namiot spotkania. W tym czasie młodsi uczestnicy wysłuchali przygotowanej specjalnie dla nich  konferencji, a także brali udział w różnych grach i zabawach. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.
  W tym dniu do Domowego Kościoła wstąpiło dziesięć małżeństw z naszej parafii, które tworzą dwa kręgi.  

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 

Nieść z Maryją ludziom Jezusa

Gdy słyszymy, że ktoś wyjeżdża na misje, jesteśmy oczarowani, zafascynowani egzotyką, odmiennością kultury, w której przebywa misjonarz. Czasem może myślimy: „to nie dla mnie, wolę się poprzyglądać, posłuchać historii z życia tam gdzieś z Afryki, z czarnego lądu, gdzie ciągle świeci słońce a ludzkie życie jakby się zatrzymuje i zamienia w trwanie.”...     ==> zobacz więcej

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

 

III Ogólnopolski Zjazd Dzieci w Niepokalanowie

14 września 2019 r. odbędzie się III Ogólnopolski Zjazd Dzieci w Niepokalanowie. Zachcamy do wyjazdu.

Więcej na
   

 

Max Festiwal

Zapraszamy młodzież na Max Festiwal do Niepokalanowa.

Więcej na
   

Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego na Facebook'u

Więcej informacji na plakacie (kliknij zdjęcie):

 Starsze informacje: Zapraszamy do Archiwum  Rok 2019Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020