Galerie zdjęć z roku 2024
Środa Popielcowa - początek Wielkiego Postu


Posypanie głów popiołem to znak uniżenia się przed Bogiem, uznanie swoich grzechów i ludzkiej przemijalności.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy 40 dniowe przygotowanie do świętowania najważniejszej prawdy naszej wiary jaką jest powstanie z martwych Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Wielki Post jest szansą na powrót do Boga. To czas przemyślenia swojego postępowania. Wiele osób podejmuje postanowienia wielkopostne, by otworzyć się na Bożą łaskę, która zmienia nasze życie.
W pierwszym dniu Wielkiego Postu gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Bielińskiego, który na każdej Eucharystii głosił słowo Boże. Przyjazd ks. Tomasza związany był z kolejnym etapem przygotowania naszej parafii do misji parafialnych, które będziemy przeżywać od 29 września do 6 października. Wielu naszych parafian podejmie post w intencji dobrego przeżycia misji ewangelizacyjnych dla całej parafii. Listy, na które można wpisywać się, by podjąć post, są w kaplicy na stoliczku pod chórem.
Niech dobry Bóg błogosławi nam na ten czas duchowej przemiany, niech dodaje nam sił do wytrwania w postanowieniach i otworzy nasze serca na Niego samego i drugiego człowieka.

  Zapraszamy do Galerii:  |  galeria 1  |Rekolekcje powołaniowe 23 – 25 lutego 2024


W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe.

Zapraszamy młodzież, studentów także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 23 lutego 2024r. o godzinie 1800 a zakończą w niedzielę 25 lutego ok. godz. 1400.
Zainteresowani więcej informacji znajdą w zakrystii, jak też na stronie internetowej parafii.

 |  Zobacz więcej  |Koncert kolęd i pastorałek 2024


W niedzielę przed feriami odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru parafialnego i scholi.

Po Mszy św. o godz. 1800 w naszej kaplicy zabrzmiały piękne śpiewy naszych chórzystów i dziewczyn ze scholi parafialnej pod przewodnictwem Państwa Wioletty i Michała Skupów oraz o. Zdzisława, proboszcza naszej parafii. Widownia była liczna, a entuzjazm jej towarzyszący był ogromny. Po pięknym koncercie odmówiliśmy modlitwy odpustowe (z okazji 800-lecia pierwszej szopki bożonarodzeniowej św. Franciszka z Asyżu w Greccio), aby uzyskać odpust zupełny.
Później w salce parafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe dla chóru, scholi i ich rodzin. Naszym muzykom i śpiewakom z całego serca dziękujemy. Niech dobry Bóg błogosławi naszej parafii, wszystkim przyjaciołom i gościom oraz da wszelkie potrzebne łaski dla dzieła budowy naszego nowego kościoła.

  Zapraszamy do Galerii:  |  galeria 1  |  galeria 2  |  galeria 3  |  galeria 4  |Opłatek wspólnot parafialnych


7 stycznia, w Święto Chrztu Pańskiego, a zarazem w ostatni dzień okresu bożonarodzeniowego, członkowie różnych wspólnot naszej parafii spotkali się na wspólnym opłatku.

Był to mile spędzony czas przy radosnym śpiewaniu kolęd i dobrych rozmowach. Niech narodzony Chrystus błogosławi wszystkim wspólnotom duszpasterskim naszej parafii, a także niech kieruje budową naszego kościoła, abyśmy jak najszybciej mogli Go chwalić w nowej świątyni.
  Zapraszamy do Galerii:  |  galeria 1  |