Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Najlepsze nabożeństwo do Niepokalanej, to nie odmawianie wielu pacierzy, ale prosty stosunek dziecka do Matki.” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2022

 

 

Spotkanie z O. Robertem Stachowiakiem

Z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci śp. O. Maksymiliana, zostały wydane w formie książkowej jego kazania i konferencje.
Stąd też w przyszłą niedzielę (6 listopada 2022 r.) gościć będziemy w naszej parafii O. Roberta Stachowiaka, który wygłosi okolicznościowe kazania.
Będzie również możliwość nabycia tej książki w cenie 15 złotych.
Książka nosi tytuł: „Ostatnie słowo należy do Boga. Kazania, konferencje o. Maksymiliana Marii Świerżewskiego”.


 


Z naszej parafii organizujemy wyjazd na Rekolekcyjne Spotkanie Młodych Max Festiwal, który odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 25 – 29 sierpnia.
Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów i wszystkich do 35 roku życia. Temat tegorocznego Max Festiwalu brzmi: DRZEWO ŻYCIA.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, co znaczy żyć Pełnią Życia, zapraszamy.
W programie są m. in. modlitwa, spotkania z gośćmi, koncerty, zabawa i czas na osobistą rozmowę z kapłanami, o sprawach, które są dla ciebie ważne.
Informacje na temat spotkania można znaleźć na stronie: maxfestiwal.pl jak też u ojców w zakrystii.
Chętni proszeni są, by zgłaszać się do o. Daniela

 

Msza prymicyjna O. Pawła Ratyńskiego

W dniu 19 czerwca 2022 O. Paweł Ratyński odprawił Mszę świętą prymicyjną i udzielił uroczystego błogosławieństwa.


 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

 

Uroczystośc Bożego Ciała - 2022

W dniu 16 czerwca 2022 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie jak co roku udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy znajdujących się przy ulicach: Kazimierzowskiej, Ogrodowej, Kubusia Puchatka i przy naszej kaplicy.


 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

 

Relikwie św. Antoniego z Padwy

W dniu 13 czerwca 2022 powitaliśmy w naszej parafii relikwie św. Antoniego z Padwy


 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 

Bierzmowanie

W dniu 1 czerwca 2022 młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego sakrament bierzmowania.


 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

 W dniu 27 kwietnia 2022r. w naszej parafii odbył sie on-line: Finał XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbem dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Zobacz więcej ... 

Warsztaty robienia palm

W okresie przed Niedzielą Palmową w trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji, Zespół Caritas działający w naszej parafii, zorganizował warsztaty robienia palm, warsztaty poprowadziła Ania i Bernadetta z kółka gospodyń "Sąsiadeczki z wioseczki" w Rudce. Zajęcia miały charakter praktyczny i integracyjny. Uczestnicy uczyli się robić kwiaty z bibuły i krepiny, które zostały wykorzystane do wykonania własnoręcznej palmy. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu, w atmosferze radości, wspólnych rozmów, poznania się oraz okazja do lepszego przygotowania i przeżycia pamiątki wjazdu Jezusa do Jerozolimy. 


 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 

Zestawy produktów, które zostaną w formie paczek przewiezione na Ukrainę


 

Informacja Prezydenta Miasta Siedlce
w sprawie wsparcia dla uchodźców z Ukrainy


 

Mamy nowych ministrantów

Na Mszy św. o godzinie 1030 w niedzielę 12 grudnia Proboszcz naszej Parafii – o. Zdzisław Beń włączył w grono ministrantów 7 dotychczasowych kandydatów. Nowym ministrantom życzymy owocnej służby przy ołtarzu Pańskim i opieki patronów!
  
 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 „Ja nie umieram, ja wstępuję do życia.”
Św. Teresa z Lisieux

W nocy z 11 na 12 listopada 2021r. odszedł do domu Ojca w wieku 35 lat Ojciec Maksymilian Adam Świerżewski.
Przeżył 16 lat w zakonie, 9 lat w kapłaństwie i 4 lata posługując w naszej parafii.
Polecajmy w naszych modlitwach ŚP. Ojca Maksymiliana Miłosiernej Miłości Boga, dziękując za dobro, które zostawił tu na ziemi w ludzkich sercach.
Módlmy się także za pogrążonych w żałobie Rodziców Ojca Maksymiliana, jego Rodzeństwo i Rodzinę.Uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego

      W czwartek, 18 listopada w godzinach 1830- 2200 w kaplicy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach odbędzie się czuwanie modlitewne przy ciele zmarłego.

      W piątek, 19 listopada o godz. 1900 w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza św. żałobna z udziałem bpa Kazimierza Gurdy, bpa Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

      W sobotę, 20 listopada o godz. 1100 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa.  Eucharystii będzie przewodniczył bp Janusz Stepnowski – biskup łomżyński. Po Mszy ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Telewizja NiepokalanówTV przeprowadzi bezpośrednią transmisję z uroczystości pogrzebowych ŚP. Ojca Maksymiliana Adama Świerżewskiego w Szumowie 20 listopada 2021 roku o godz. 1100.

Link do transmisji:    https://youtu.be/u1o_mdGz7T4

 

List o. Prowincjała Grzegorza Marii Bartosika

--> POBIERZ <--

 

D E K R E T - PENITENCJARIA APOSTOLSKA

--> POBIERZ <--

 Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023