Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Gdy upadniemy, do Niepokalanej się zwróćmy, Ona nas podźwignie, da siły do dalszej walki” - Św. Maksymilian

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Galerie zdjęć z roku 2019

 

Rejonowe Dni Wspólnoty Domowego Kościoła

Dnia 20 października 2019 roku w naszym Kościele odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Rozpoczął się od Eucharystii którą sprawował ks. Przemysław Świderski - rejonowy moderator Domowego Kościoła oraz o. Grzegorz. Po Mszy Św. uczestnicy wysłuchali konferencji na temat zniewoleń w naszym życiu oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Następnym punktem programu była praca w grupach i namiot spotkania. W tym czasie młodsi uczestnicy wysłuchali przygotowanej specjalnie dla nich  konferencji, a także brali udział w różnych grach i zabawach. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.
  W tym dniu do Domowego Kościoła wstąpiło dziesięć małżeństw z naszej parafii, które tworzą dwa kręgi.  

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

 

Nieść z Maryją ludziom Jezusa

Gdy słyszymy, że ktoś wyjeżdża na misje, jesteśmy oczarowani, zafascynowani egzotyką, odmiennością kultury, w której przebywa misjonarz. Czasem może myślimy: „to nie dla mnie, wolę się poprzyglądać, posłuchać historii z życia tam gdzieś z Afryki, z czarnego lądu, gdzie ciągle świeci słońce a ludzkie życie jakby się zatrzymuje i zamienia w trwanie.”...     ==> zobacz więcej

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

 

III Ogólnopolski Zjazd Dzieci w Niepokalanowie

14 września 2019 r. odbędzie się III Ogólnopolski Zjazd Dzieci w Niepokalanowie. Zachcamy do wyjazdu.

Więcej na
   

 

Max Festiwal

Zapraszamy młodzież na Max Festiwal do Niepokalanowa.

Więcej na
   

Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego na Facebook'u

Więcej informacji na plakacie (kliknij zdjęcie):

 

 

Harcerze na obozie w Niewierszynie

Harcerze działający przy naszej parafii odbywają swój obóz w Niewierszynie.
W poniedziałek, 22 lipca, o. Grzegorz wraz z o. Sylwestrem z Niepokalanowa odwiedzili ich i mieli okazję porozmawiać na temat Rycerstwa Niepokalanej i oddania się Matce Bożej. Życzymy harcerzom udanego pobytu i polecamy modlitwie. Chłopców i dziewczęta chcących przeżyć harcerska przygodę zapraszamy już we wrześniu do wstąpienia w szeregi zastępów działających przy naszej parafii.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Mamy nowych animatorów ...

9 czerwca 2019 r. nasza parafianka otrzymała błogosławieństwo do pełnienia funkcji animatora w Rycerstwie Niepokalanej oraz Krzyż misyjny Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej.
Pełna relacja i zdjęcia z uroczystości dostępne są tutaj:    sen.edu.pl/mamy-nowych-animatorow/

 

Dni skupienia dla młodzieży męskiej

W dniach 24-26 maja 2019 r. zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Franciszkańskie Dni Skupienia w Niepokalanowie Lasku. Tym razem gośćmi specjalnymi będą rodzice Prezydenta Andrzeja Dudy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem wiary. Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół średnich i starszą. barka.franciszkanie.pl. Serdecznie zapraszamy.


 

Zapraszamy młodzież na spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem

W piątek, 17 maja 2019 r., zapraszamy młodzież na spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem, dziennikarzem muzycznym, który podzieli się świadectwem nawrócenia i opowie o duchowym znaczeniu muzyki, której słuchamy.


 

Nowi ministranci w naszej parafii

W Niedzielę Palmową 14.04.2019 r. podczas Mszy Świętej o godz 1030 siedmiu kandydatów zostało wprowadzonych w posługę ministranta. Przez kilka miesięcy jako kandydaci przyglądali się starszym kolegom i pilnie uczyli się pełnić różne funkcje podczas Mszy Świętej. Czas próby dobiegł końca. Ministranci otrzymali pobłogosławione komże - strój liturgiczny, w którym będą służyć Panu Jezusowi podczas Eucharystii i nabożeństw.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

XIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

7 kwietnia 2019r. odbyło się spotkanie wolontariuszy XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
W przygotowaniu Olimpiady uczestniczył cały sztab luudzi (przeszło 50 osób), dzięki którym Olimpiada mogła być sprawnie przeprowadzona po raz trzynasty. Godnym podkreślenia jest zaangażowanie naszych parafian.
Finał to wielka operacja logistyczna. Nasi parafianie gościli w sumie na noclegach w swoich domach ponad sto osób. Kilkanaście osób należało do komisji sprawdzającej oraz pilnującej uczestników w trakcie etapu pisemnego.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Dzień skupienia

6 kwietnia przeżywaliśmy w naszej parafii Dzień Skupienia poświęcony tematyce choroby i uzdrowienia. Wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa, słuchaliśmy świadectw, wymienialiśmy się doświadczeniami oraz uczestniczyliśmy w wieczornej Eucharystii. Wiele osób skorzystało z możliwości przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych, a także kilka osób wstąpiło do Rycerstwa Niepokalanej, aby oddać Matce Bożej wszystkie swoje cierpienia. Gośćmi specjalnymi byli: pani Zofia Mrozowska, Rycerka Niepokalanej z Warszawy, która dzieliła się doświadczeniem uzdrowienia z choroby nowotworowej, oraz pan Jerzy Dmowski, lider Klubu Ojca w Siedlcach, który dzielił się tym, jak cierpienie może wpłynąć pozytywnie na relacje w rodzinie.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Dzień skupienia

    Odkryj sens i wartość cierpienia

    Zadaj Bogu trudne pytania

    Zapraszamy osoby chore i wszystkich zainteresowanych tematyką cierpienia
    Więcej na plakacie ===>

 

Środa ze św. Maksymilianem

20 marca odbyła się w naszej parafii kolejna „Środa ze św. Maksymilianem”.
Tym razem podjęliśmy temat troski o innych. Przypomnieliśmy sobie, że pomagając innym mamy zawsze starać się przybliżać ich do Niepokalanej, a Ona poprowadzi do Pana Jezusa. Zwróciliśmy również uwagę na ogromną rolę adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest wskazane, aby towarzyszyła ona naszym różnym akcjom charytatywnym, itp. W drugiej części spotkania modliliśmy się Różańcem przed Najświętszym Sakramentem o rozpalenie w nas charyzmatu pomagania innym.
Na zakończenie, podczas luźnego spotkania przy herbacie, część osób dzieliła się wrażeniami z niedawnego spotkania z przedstawicielami „Caritas” pracującymi w Jemenie.

 

Liga Ministrancka

16 marca 2019 ministranci z naszej parafii rozegrali dwa mecze w ramach „Ligi Ministranckiej” i oba zakończyły się zwycięstwem. Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Środa ze św. Maksymilianem

W tym tygodniu, 20 marca, zapraszamy na kolejną „Środę ze św. Maksymilianem” w parafii św. Maksymiliana w Siedlcach (ul. Kazimierzowska 128). O godz. 1800 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie przy herbacie.
Tym razem rozważymy temat troski o innych oraz pomodlimy się o rozpalenie w nas charyzmatu służby osobom wokół nas.
Szczególną modlitwą obejmiemy członków Caritas oraz wszystkich niosących pomoc innym.

 

Etap diecezjalny w Siedlcach

Dnia 28 lutego 2019 r. odbył się etap diecezjalny Olimpiady.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy zorganizowaniu tego etapu.
Zwycięzcom gratulujemy.
Nikt niech się nie czuje przegranym, bo każdy, kto choć trochę poznał św. Maksymiliana Marię Kolbego ma wspaniały wzór do naśladowania.

 

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1     galeria 2     galeria 3     galeria 4Nocka

Przy klasztorze franciszkańskim w Siedlcach, w dniach 23-34 II 2019 r., odbyła się kolejna tzw. „Nocka”, czyli spotkanie dla młodzieży połączone z zabawą, modlitwą i noclegiem w salkach parafialnych. Tym razem gościem był p. Piotr Pastor, który poprowadził zabawę oraz przekazał kilka ważnych informacji dotyczących zdrowej zabawy, wolności od używek i umiejętnego korzystania z telefonów komórkowych. Temat „Nocki” i jej charakter wpisał się w potrzebę szerzenia dobrych obyczajów, co jest istotne w walce z zepsuciem współczesnego świata. Nasz gość pozostawił uczestników z ważnym pytaniem:
„Czy to, co robię podoba się Panu Bogu?”

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Środa ze św. Maksymilianem

20 II 2019 r. w parafii św. Maksymiliana w Siedlcach odbyło się spotkanie modlitewne, które dało możliwość zgłębienia znaczenia i wartości cierpienia w życiu. Czas modlitwy był okazją do umocnienia w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

Kolejna „Środa ze św. Maksymilianem” już 20 marca, gdy będziemy modlić się o otwarcie na potrzeby osób wokół nas i rozpalanie rycerskiej troski o drugiego człowieka.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Bożonarodzeniowy koncert scholii

Tradycyjnie po Świętach Bożego Narodzenia odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholii i chóru parafialnego. Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

Jasełka franciszkańskie

Dnia 20 stycznia 2019r. dzieci ze szkoły w Golicach wystawiły jasełka. Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Środa ze św. Maksymilianem

W środę (16 stycznia 2019 r.) zapraszamy na kolejną „Środę ze św. Maksymilianem”. Tym razem poznamy wskazówki św. Maksymiliana dotyczące adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, a po Niej adorację i spotkanie przy herbacie.

Więcej informacji na plakacie (kliknij zdjęcie):

 

Spotkanie opłatkowe

Wspólne kolędowanie na świątecznym spotkaniu Rycerstwa Niepokalanej i Kościoła Domowego. Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

Parafialni kolędnicy

Tradycją okresu Bożego Narodzenia są kolędnicy, którzy odwiedzają nasze domy. Młodzież z naszej parafii dba o podtrzymywanie świątecznej tradycji kolędowania i radowania się z narodzin Jezusa Chrystusa. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjmują i wspólnie kolędują

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25 listopada 2018r., sześciu chłopców przygotowujących się do Służby przy Ołtarzu, zostało uroczyście przyjętych do grona ministrantów w naszej parafii.
Wprowadzenia w posługę liturgiczną dokonał o. Proboszcz na Mszy Świętej o godz. 1030. Nowym ministrantom życzymy wytrwania w służbie Bożej oraz zaangażowania się całym sercem we wspaniałą posługę jaką jest ministrantura.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Środy ze św. Maksymilianem

21 listopada, w ramach comiesięcznej „Środy ze św. Maksymilianem”, oprócz Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu, mieliśmy możliwość wspólnego pośpiewania pieśni patriotycznych.

Na kolejną „Środę ze św. Maksymilianem” zapraszamy już 19 grudnia.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Spotkanie z naszą misjonarką Pauliną Korneluk

W niedzielę 17 czerwca 2018r. w budynku parafialnym obyło się spotkanie z naszą misjonarką, pracującą obecnie na misji w Tanzanii w Afryce, Pauliną Korneluk, która przybliżyła nam specyfikę pracy na afrykańskich misjach.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1

Koncert Scholi

10 czerwca 2018r. odbył się w naszej parafii koncert piosenek religijnych w wykonaniu naszej scholi.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1    galeria 2

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii

W czwartek 31 maja obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie jak co roku udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy znajdujących się przy ulicach: Kazimierzowskiej, Ogrodowej, Kubusia Puchatka i przy naszej kaplicy.

 Zapraszamy do Galerii:    galeria 1Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 5.02.2023