Parafia
Św. Maksymiliana
Marii Kolbego
w Siedlcach 

08-110 Siedlce,
ul. Kazimierzowska 128
  tel: (25) 6440522

 

„Bo reguła dla nas jest ważniejsza niż wszystkie inne prace” - Św. Maksymilian

Nasza strona na facebooku
Par Max
Nasza strona na facebooku

Rok Życia Konsekrowanego
Rok Życia Konsekrowanego

Pomoc charytatywna
     Pomoc charytatywna

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA”
     www.arkapielgrzymuj.pl

Patron Travel
Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe

Ogłoszenia duszpasterskie

NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
25 II 2018r.

1

Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, przed kaplicą będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc misjom.

2

Dzisiaj też, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1715.

3

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty po południu od godz. 1730. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym dniu, od godz. 900.

4

Od najbliższej soboty w naszej parafii rozpocznie się cykl katechez dla narzeczonych, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa. Katechezy będą głoszone przez najbliższe dwie soboty i niedziele (po dwie katechezy) o godz. 1900. Przypominamy, iż wszystkie osoby z naszej diecezji, pragnące zawrzeć związek małżeński, są zobowiązane do uczestnictwa w ośmiu takich katechezach.

5

W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 1030 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 1200. Adorację poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.

6

We wtorek podczas spotkania Rady Parafialnej zostały policzone głosy oddane przez Parafian na Radnych w nowej kadencji. I tak członkami Rady Parafialnej z wyboru zostali:
P. Barbara Wrzosek z Golic Kolonii; P. Jadwiga Skup i P. Lucyna Matacz z Golic; P. Tomasz Kadej z Jagodni; P. Beata Biaduń z Topórka; P. Hanna Plak z Żaboklik; P. Mirosław Łęczycki z Żaboklik Kolonii; P. Kazimierz Czubaszek z Żaboklik (część przyległa do Siedlec); P. Michał Sobolewski i P Krzysztof Jaszczuk z Siedlec oraz z urzędu, jako koordynator dzieł charytatywnych w parafii: P Agnieszka Teperek.
Wszystkim Radnym minionej kadencji składamy serdeczne: Bóg zapłać! za zaangażowanie i troskę o wszelakie dobro naszej parafii, a powołanym na nową kadencję życzymy owocnej pracy dla rozwoju duchowego i materialnego naszej parafii.

7

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na budowę kościoła, w łącznej kwocie 750,- zł. Bóg zapłać!

8

Zaproszenie ( załącznik 1).

9

Zarządzenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy ( załącznik 2). Nawiązując do odczytanego zarządzenia, informujemy, iż w naszej parafii Msze św. w intencji Ojczyzny będą sprawowane w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 1800.

10

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Henryka Rozwadowskiego l. 85 do niedawna mieszkającego na ul. Spacerowej. Prosząc Boga o życie wieczne dla niego, dla Ks. Mariana Myrchy i wszystkich naszych bliskich zmarłych, módlmy się: „Dobry Jezu...”.Zarządzenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy ( załącznik 2).

LIST EPISKOPATU POLSKI
NA ROK ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI ( załącznik 1).Budowa Ośrodka Duszpasterskiego - konto: Klasztor Ojców Franciszkanów PeKaO S.A. I oddział Siedlce Nr 22 1240 2685 1111 0000 3666 5088
Redakcja: o. Stanisław Siergiej Webmaster: Andrzej Nowak Ostatnia aktualizacja: 25.2.2018